O tym, że kuchnia nie tylko zaspokaja nasz apetyt, ale również inspiruje przekonały się nasze Panie przy okazji omawiania książki Tessy Capponi-Borawskiej i Agnieszki Drotkiewicz pt.: „Smak kwiatów pomarańczy- rozmowy o kuchni i kulturze”.
To rzecz o pasji jedzenia, ale nie tylko. Autorki nawiązują do malarstwa i muzyki, w których motyw kuchni i sztuki jedzenia występuje bardzo często.
A my z przyjemnością wróciłyśmy pamięcią do ulubionych smaków i zapachów dzieciństwa. Wszak w każdej rodzinie przekazuje się z pokolenia na pokolenie ulubione przepisy, sekrety gotowania i tajne składniki nadające potrawom niepowtarzalny smak. Bo kuchnia to nie tylko samo gotowanie, ale także magia - o czym zapewniają nasze klubowiczki.
Następne spotkanie odbędzie się 16 lutego. Rozmawiać będziemy o książce Ałbeny Grabowiskiej pt.: „Matki i córki”.

Serdecznie zapraszamy do dołączenia chętne osoby do naszej grupy.
Pozdrawiamy Weronika Głowacka i Monika Ogrodnik

Zdjęcie przedstawia ludzi w bibliotece Zdjęcie przedstawia książkę i plakat Zdjęcie przedstawia ludzi w bibliotece