#Młodzi Czytaja

Projekt realizowany w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Partnerstwo dla książki 2017.

Celem projektu jest zmiana wizerunku biblioteki w oczach młodych ludzi na przyjazną i reagującą na ich współczesne problemy. Podjęte działania są odpowiedzią na potrzebę rozwoju zdolności manualnych, treningu pamięci i koncentracji uwagi, doskonalenia umiejętności czytania, jako niezbędnych i przydatnych w życiu, przekładających się na sukcesy szkolne, zawodowe i towarzyskie – lepszą przyszłość. Udział w projekcie ma zachęcić dzieci i młodzież do nieustannego samorozwoju.

Projekt realizowany jest w partnerstwie z Usteckim Uniwersytetem Trzeciego Wieku.

Wszystkie zadania dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Miasta Ustka.

Patronat medialny nad projektem objęło Radio Koszalin i Goniec Ustecki.

 

 

Ludzie i wydarzenia

"Umysłowy Aerobik"

Już dziś pomyśl o zajęciach dla swojego dziecka w nowym roku szkolnym!
Biblioteka Miejska w Ustce od września do grudnia 2017 r. organizować będzie bezpłatny kurs technik pamięci, koncentracji uwagi i szybkiego czytania, prowadzony przez wykwalifikowanego instruktora i skierowany do młodzieży w wieku 12-16 lat.
Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu przez 90 minut, w godzinach popołudniowych. Ramowy program nauczania obejmuje przeprowadzenie testów pamięciowych, ćwiczenia manualne na koncentrację uwagi oraz program multimedialny z wykorzystaniem projektora i komputera przenośnego ćwiczący zdolność zapamiętywania treści szkolnych, koncentrację uwagi, jak również wyobraźnię.

Ruszamy już 1 września!

Zapisy przyjmowane są telefonicznie i e-mailowo do 23 czerwca 2017 r.
tel. 59 8146 083, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ

Kurs „Umysłowy Aerobik” realizowany jest w ramach projektu Biblioteki Miejskiej w Ustce „Z Biblioteką Sukces Na Bank” i dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Miasta Ustka.

Władysława Graniak

Kadylak Tomasz

Prezes Usteckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i koordynator sekcji rękodzieła. Zawodowo związana z turystyką i hotelarstwem. Mama trójki cenionych artystów plastyków. Jej pasją jest rękodzieło - techniki tradycyjne np. szydełkowanie, jak również najnowsze trendy: soutache, decoupage, quilling, frywolitki. Osoba bardzo cierpliwa i "kochana babcia", która zdobędzie sympatię młodych ludzi.

Tomasz Kadylak

Kadylak Tomasz

Trener pamięci ze Szkoły Pamięci SPW (Szkoła Pamięci Wojakowskich), która funkcjonuje na rynku usług edukacyjnych już kilkanaście lat. Szkoła zatrudnia doskonały zespół trenerów i pedagogów, który rozwinął autorską metodę treningu pamięci i może się pochwalić dużymi sukcesami. Szkoła współpracuje z wieloma instytucjami użyteczności publicznej: Uniwersytet Dziecięcy, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Biblioteka Publiczna, Kawon – klub osób niepełnosprawnych.