Otwieramy szuflady

W związku z dużym zainteresowaniem zdjęciami z wystaw "Otwieramy szuflady". Przygotowaliśmy specjalne albumy, które dostępne są cały czas w Czytelni.

Biblioteka Miejska od wielu lat gromadzi wszelkie materiały dotyczące historii oraz czasów współczesnych Ustki i najbliższej okolicy (fotografie, informatory, foldery, widokówki, negatywy fotograficzne itp.określane jako DŻS – Dokumenty Życia Społecznego).

Często są to druki ulotne i z doświadczenia wiemy, że po kilku latach nie pozostanie po nich nawet ślad. Biblioteka Miejska w Ustce gromadzi i udostępnia wszystkie materiały, które posiada.

Jeżeli w Waszych szufladach, pudełkach i zakamarkach są fotografie i dokumenty świadczące o historii Stolpmünde i Ustki oraz jej mieszkańcach (a cenne dla Was z różnych powodów), z którymi nie chcecie się rozstawać prosimy o ich chwilowe wypożyczenie. Za Waszą zgodą zostaną skopiowane i udostępniane m.in. na naszej stronie internetowej w „Ustka tu i tam”.

Natomiast nasze „Pluski z Ustki” to swobodna forma, która obejmuje czas miasta i jej mieszkańców od 1945 r. do lat siedemdziesiątych XX wieku. Tutaj szczególnie liczymy na fotografie i dokumenty obrazujące nasze życie codzienne w Ustce: czas pracy, nauki, wypoczynku i miejsc, które pozostały tylko w pamięci.