NA DZIEŃ DZIECKA PAN POETA SHOW!!!🙂📚🎈🎈🎈🎈FOTORELACJA ZE SPOTKAŃ😀

dziendziecka

FOTORELACJA ZE SPOTKAŃ Z KSIĄŻKAMI Z WYDAWNICTWA TATARAK

spotkaniazwystawa spotkaniazwystawa

Jerzy Warszewski - spotkanie poetyckie

Niektórzy wolą kabaret, inni stand-upy. My wybraliśmy fraszki. Te współczesne, które czerpią z codzienności. W ostatni dzień Tygodnia Bibliotek swoją obecnością zaszczycił nas pan Jerzy Warszewski – łódzki fraszkopisarz, tekściarz, poeta, scenarzysta, aktor teatru „SŁUP”, autor wierszy dla dorosłych i dla dzieci. Bardzo dziękujemy za odwiedziny w naszej Bibliotece. Znani z tego, że rozkochujemy pisarzy i poetów w naszym mieście, liczymy na fraszkę „Na Ustkę”.

Na zdjęciu osoby podczas spotkania poetyckiego Zdjęcie przedstawia 2 osoby Autor fraszek czyta swoje utwory w Bibliotece.
Dwie osoby w Bibliotece. Książka pod tytułem Fraszki prosto w oczy Jerzego Warszewskiego.j Autograf poety w książce dla czytelników Biblioteki

Ałbena Grabowska - spotkanie autorskie

W Tygodniu Bibliotek mieliśmy ogromną przyjemność gościć popularną i cenioną autorkę powieści i librett, miłośniczkę książek, teatru, muzyki i filmu, początkującą aktorkę, która marzy o Broadwayu - Ałbenę Grabowską (to niezwykłe imię pochodzenia bułgarskiego oznacza kwitnącą jabłoń). Twórczyni sagi "Stulecie Winnych", "Matek i córek" czy premierowej "Odlecieć jak najdalej" zachwyciła się wnikliwością pytań od usteckich czytelników, którzy tłumnie wypełnili salę. Zdumienie wywołała informacja o tym, że dzięki lekturze jednej z powieści autorki czytelniczka zdiagnozowała chorobę swojego przyjaciela. W tym tkwi siła książek Ałbeny Grabowskiej.
Spotkanie poprowadziła moderatorka Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych Monika Ogrodnik.
Spotkanie dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zdjęcie przedstawia dedykacje w ksiedze pamiatkowej Zdjęcie przedstawia 3 kobiety Zdjęcie przedstawia stojące osoby
Zdjęcie przedstawia kobietę Zdjęcie przedstawia dwie kobiety
stopka projektowa

Gala Czytelnika Roku 2023

"CZYTAJ! CZYTAJ! Nie przestawaj. W książkach tysiąc odpowiedzi masz.
One pomogą Ci. Marzenia spełnisz swe.
BIBLIOTEKA skarbiec wiedzy,
Niech rozkwita jak należy.
BIBLIOTEKA skarbiec wiedzy,
Niech rozkwita jak należy.
Tutaj Pani lub Pan pomoże Ci, wybierze książkę i doradzi Ci.
Więc w tym szczególnym dniu, zaśpiewajmy im.
Zdrowia szczęścia i radości, miłej pracy, dużo gości.
100 lat, 100 lat niech nam żyją
CZYTELNICY WAM DZIĘKUJĄ." 🎼
Taką oto piosenkę przygotowała dla nas 15. Artystyczna Drużyna Harcerska "Muszelki" pod kierunkiem harcmistrz Urszuli Tamulis. Dziękujemy za wspaniałe "Sto Lat", do którego włączyli się wszyscy przybyli goście.
Przywołujący wspomnienia występ harcerzy i zuchów towarzyszył wyróżnieniu naszych rekordzistów w wypożyczaniu książek na dorocznej Gali Czytelnika Roku. Razem z Panem Burmistrzem Jackiem Maniszewskim wręczyliśmy nagrody w pięciu kategoriach:
🥇I KATEGORIA Najlepszy Czytelnik Dziecięcy - Bohdana Pikul z mamą
🥇II KATEGORIA Zaczytana Rodzina - Małgorzata i Katarzyna Mikuckie z rodzicami
🥇III KATEGORIA Najlepszy Czytelnik Dorosły - Maria Czaplińska
🥇IV KATERGORIA Zaczytany Senior - Danuta Kobylińska
🥇V KATEGORIA Zasłuchany Czytelnik - Małgorzata Żaczek i Marta Rumińska
Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym Czytelnikom. Życzymy Państwu wielu książkowych wzruszeń i przeżyć i niesłabnącej miłości do czytania ❤️📖❤️.

Zdjęcie przedstawia ludzi w bibliotece Kobieta mówi przez mikrofon w Bibliotece Grupa ludzi siedzi na krzesłach w bibliotece
Grupa dzieci siedzi na krzesłach w bibliotece Cztery osoby i dziecko z nagrodą w bibliotece Cztery osoby i dwoje dzieci z nagrodą w bibliotece.
Cztery osoby w bibliotece Cztery osoby w bibliotece Kobieta i dwoje dzieci z gitarami w bibliotece
Grupa dzieci śpiewa w Bibliotece Dwie dziewczynki grają na gitarze i śpiewają w bibliotece Dwie dziewczynki grają na gitarze i śpiewają w bibliotece