#Młodzi Czytaja

Projekt realizowany w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Partnerstwo dla książki 2017.

Podjęte działania służyć mają promocji biblioteki i czytelnictwa wśród dzieci, ich rodziców i dziadków, wprowadzeniu atrakcyjnych i innowacyjnych form animacji czytelnictwa, a przede wszystkim kształtowaniu wśród dzieci umiejętności i potrzeby kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach.

Projekt realizowany jest w partnerstwie z Usteckim Uniwersytetem Trzeciego Wieku.

Wszystkie zadania dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Miasta Ustka.

Patronat medialny nad projektem objęło Radio Koszalin,Goniec Ustecki i Głos Pomorza.

 

 

Ludzie i wydarzenia

Halina Chodyna

Agencja Artystyczna Paula z Sąborza

Prowadząca sekcję kulinarną Usteckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Posiada wykształcenie gastronomiczne, przez wiele lat pracowała w zawodzie kucharza. Osoba lubiana przez dzieci, cierpliwa, "kochana babcia".

Władysława Graniak

Kadylak Tomasz

Zastępca prezesa Usteckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i koordynator sekcji rękodzieła. Zawodowo związana z turystyką i hotelarstwem. Mama trójki cenionych artystów plastyków. Jej pasją jest rękodzieło techniki tradycyjne np. szydełkowanie, jak również najnowsze trendy: soutache, decoupage, quilling, frywolitki. Osoba bardzo cierpliwa i "kochana babcia", która zdobędzie sympatię młodych ludzi.

Michał Zawadka

Michał Zawadka

Autor książek dla dzieci i młodzieży, założyciel wydawnictwa Mind and Dream, członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców, Mistrz Polski Przemówień Publicznych, absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz polonistyki na kierunku Słowo na Ekranie, w Mowie i na Piśmie. W 2013 r. nominowany do nagrody za upowszechnianie czytelnictwa Polskiej Sekcji IBBY, autor i twórca programów warsztatowych dla dzieci i młodzieży, aktor, konferansjer, lektor, copywriter.

Teatr Edukacji i Profilaktyki Maska z Krakowa

Agencja Artystyczna Paula z Sąborza

Istnieje od 2001 roku. Przez cały okres działalności, zdobył uznanie wielu placówek oświatowych w całym kraju. W ofercie teatru są spektakle autorskie opracowane przy współpracy z pedagogami i psychologami, do każdego spektaklu dołączony konspekt, będący podstawą do dalszej pracy na godzinach wychowawczych. Jego atutem są profesjonalni aktorzy i wykwalifikowani trenerzy, barwna scenografia i kostiumy, oprawa muzyczna.

Agencja Artystyczna Paula z Sąborza

Agencja Artystyczna Paula z Sąborza

Objazdowy teatr dla dzieci ze Słupska. Realizuje przedstawienia dla dzieci i imprezy tematyczne. W spektaklach wykorzystuje piękne, kolorowe dekoracje, które zmieniają się trakcie przedstawienia, profesjonalnie przygotowane kukły, dobrze dobraną muzykę, ciekawe piosenki łatwo wpadające w ucho i podkłady muzyki klasycznej. Spektakle zawierają wiele treści wychowawczych, które przekazywane są w bardzo jasny sposób, co jest doskonałą lekcją wychowania, a jednocześnie wspaniałą zabawą. Dzieci angażowane są do logicznego myślenia i wspólnej zabawy z postaciami bajkowymi. Wartka akcja, ruch i dobrana oprawa muzyczna pozwalają przeżyć dzieciom niezapomniane chwile.