Na ostatnim, grudniowym DKK mieliśmy okazję rozmawiać o podróży w czasie. Bo taką możliwość oferuje swoim bohaterom kawiarnia, w której toczy się akcja książki Toshikazu Kawaguchi pt.: „Zanim wystygnie kawa”.
Po co przenosić się w czasie jeśli nie można zmienić rzeczywistości? Jeszcze raz zobaczyć ukochaną osobę, usłyszeć dźwięk głosu, spytać o to, o co nie mieliśmy odwagi zrobić widząc ostatni raz swojego bliskiego.
Na te pytania próbowaliśmy odpowiedzieć w trakcie dyskusji. A może w duchu każdy z nas miałby ochotę na taką podróż. Często myślami wracamy w przeszłość myśląc o naszych bliskich, niedokończonych rozmowach, nie wyjaśnionych sprawach. Warto do tego wracać?Czy to już zamknięta historia?
Książka z pozoru prosta i lekka w odbiorze zmusza czytelnika do zastanowienia się nad swoim życiem.
Następne spotkanie odbędzie się 18 stycznia. Dyskutować będziemy o książce Alice Oseman pt.: „Pasjans”

Serdecznie zapraszamy do dołączenia chętne osoby do naszej grupy.
Pozdrawiamy Weronika Głowacka i Monika Ogrodnik

Zdjęcie przedstawia ludzi w bibliotece Zdjęcie przedstawia książkę i plakat Zdjęcie przedstawia ludzi w bibliotece