Jak trudną rolę do odegrania wyznaczyła Ślązakom historia mogliśmy się przekonać podczas lektury książki Zbigniewa Rokity pt.: „Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku”. Autor, tropią dzieje swojej rodziny nie tylko pokazuje skomplikowane dzieje Śląska, nie tylko chce nam ten region przybliżyć, ale chce nam go pokazać od nowa.
W trakcie dyskusji próbowaliśmy zrozumieć co to znaczy być Ślązakiem. Zastanawialiśmy się także nad tym jak młode pokolenie odbiera śląskość. Mieliśmy okazję spojrzeć na Śląsk oczami autora i zweryfikować nasze postrzeganie tego regionu.
Książka spowodowała, że zaczęliśmy zastanawiać się nad historią Śląska i naszego kraju. Następne spotkanie odbędzie się 19 października. Rozmawiać będziemy o „Sydonii” Elżbiety Cherezińskiej.

Serdecznie zapraszamy do dołączenia chętne osoby do naszej grupy.
Pozdrawiamy Weronika Głowacka i Monika Ogrodnik

Zdjęcie przedstawia ludzi w bibliotece Zdjęcie przedstawia książkę i plakat Zdjęcie przedstawia ludzi w bibliotece
  Zdjęcie przedstawia ludzi w bibliotece