18 sierpnia rozmawiałyśmy o książce Jesmyn Ward pt.:” Zbieranie kości”. Jest to opowieść o rodzinie, która przygotowuje się do nadejścia Huraganu Katrina. Z początku nie wierząc, że może on uderzyć z taką siłą. Widzimy ich rodzinę, która jest dysfunkcyjna - ojciec alkoholik nieradzący sobie ze śmiercią żony, dzieci, które muszą sobie same radzić na co dzień. Jednakże zanurzając się głębiej w fabule możemy dostrzec, że wbrew pozorom w tym domu każdy może na każdego liczyć. Rodzeństwo opiekuje się sobą nawzajem, wspiera się.
W momencie uderzenia Huraganu widzimy oczami bohaterów jakie spustoszenia zostały przez niego poczynione. To prawdziwy cud, że udało się im przeżyć. Mimo, iż jest to jedna z trudniejszych książek to warta jest polecenia, gdyż każdy odnajdzie w niej coś innego.

Następne spotkanie odbędzie się 15 września. Dyskutować będziemy o książce Remigiusza Grzeli pt.: „Z kim tak Ci będzie źle jak ze mną?”.

Serdecznie zapraszamy do dołączenia chętne osoby do naszej grupy.

Pozdrawiamy Weronika Głowacka, Monika Ogrodnik

Zdjęcie Pan, siedzących przy stolikach w czasie spotkania dyskusyjnego klubu ksiazki Zdjęcie Pan, siedzących przy stolikach w czasie spotkania dyskusyjnego klubu ksiazki