W tym miesiącu po raz kolejny mieliśmy okazję obcować z prozą Elżbiety Cherezińskiej - tym razem dyskutowaliśmy o „Sydonii”.
Jest to powieść o Sydonii von Borck z zacnego rodu Borcków. Sydonia została oskarżona o uprawianie czarów, za co została skazana na ścięcie i spalenie.
Książka niezwykle wiernie odtwarza losy Sydonii, dzięki czemu poznajemy cały obraz Księstwa Pomorskiego.
Podczas dyskusji zastanawialiśmy się, na jakim etapie życia decyzje podjęte przez główną bohaterkę zaskutkowały takim, a nie innym finałem. Mieliśmy kilka hipotez i tak naprawdę każda jest prawdopodobna.
Zgodnie stwierdziliśmy, że Sydonia urodziła się o jakieś 400 lat za wcześnie, gdyż jak na swoje czasy była za inteligentna i domagała się - całkiem słusznie - tego, co jej się należało. To nie podobało się innym.
Następne spotkanie odbędzie się 16 listopada. Rozmawiać będziemy o „Kolekcjonerze porzuconych dusz” Eliane Brum.

Serdecznie zapraszamy do dołączenia chętne osoby do naszej grupy.
Pozdrawiamy Weronika Głowacka i Monika Ogrodnik

Zdjęcie przedstawia ludzi w bibliotece Zdjęcie przedstawia ludzi w bibliotece Zdjęcie przedstawia ludzi w bibliotece
  Zdjęcie przedstawia ludzi w bibliotece