Józef Jaskuła

3.jpgOd 1958 r. mieszka w Ustce, tutaj ukończył szkołę podstawową i średnią, a po maturze studium elektroniczne w Olsztynie. Od lat siedemdziesiątych zajmuje się malarstwem. Uczestniczył w wielu plenerach, był członkiem Klubu Plastyka Amatora w Słupsku. Zainteresowanie malarstwem spowodowało podjęcie i ukończenie w 1987 r. studiów w PWSSP w Poznaniu. W latach osiemdziesiątych pracował w Domu Kultury w Ustce jako plastyk, a od 1989 r. przez trzy lata na stanowisku dyrektora tej placówki.

Jest założycielem Towarzystwa Przyjaciół Ustki i jego prezesem do dnia dzisiejszego. Inicjator budowy Muzeum Ziemi Usteckiej Jest autorem projektu i wystroju wnętrz Sali Tradycji Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej a także kopii obrazu 'Bitwa pod Oliwą” w wymiarach 7 m x 2.5 m, która znajduje się w herbaciarni w Centrum. Swoje prace wystawiał w Poznaniu, w Baszcie Czarownic w Słupsku, Ustce, Toruniu i w Kappeln w Niemczech.

1.jpg 2.jpg