Andrzej Graniak

graniak1.jpg

Urodził się w 1966 r. w Słupsku. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Koszalinie. Przez wiele lat był mieszkańcem Ustki. Jako rysownik prasowy debiutował w 1989 r. w Karuzeli. Od 1993 r. jest członkiem Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury. Jest pomysłodawcą i organizatorem imprezy ŁYK’end SATYRY w Ustce (impreza nagrodzona wyróżnieniem ERYKA w 2005 r.). Współpracuje z amerykańską agencją Witty Word. Od listopada 2005 r. pełni funkcję prezesa Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury. Swoje prace indywidualnie wystawia rzadko i niechętnie. Częściej jego prace można spotkać na wystawach pokonkursowych. Zilustrował książkę, będącą zbiorem felietonów Piotra Gadzinowskiego Diabeł mówi po polsku.

Więcej prac znajdziemy w GALERII

Nagrody i wyróżnienia