Ewa Kujawska

Laureatka Nagrody Fundacji Kultury w 2007 r. urodziła się w Ustce, tutaj spędziła dzieciństwo i młodość i do dzisiaj Ustka jest jej bardzo bliska. Ukończyła Liceum Ogólnokształcące w Ustce i kulturoznawstwo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Mieszka z rodziną w Puszczykowie pod Poznaniem.

Tytułowy „Dom Małgorzaty „ jest umiejscowiony w Ustce, nie wymienionej z nazwy, ale jak najbardziej realnej. Dom, (na miejscu którego rozgościł się przy głównej ulicy nowy hotel) pozostał szczęśliwie w pamięci, która nie odeszła na zawsze z jego mieszkańcami. To piękna i ważna książka dla Polaków, dla Niemców a szczególnie dla osób, których rodziny mieszkały w pierwszych powojennych latach w takich jak tytułowy „Dom Małgorzaty” niemiecko-polskich domach.

Książka została wydana w Wydawnictwie „Czarne” w 2007 r.

Książka „Dom Małgorzaty” ukazała się także w tłumaczeniu niemieckim. Wydawnictwo Verlag Hans Schiler, 2010 r.

1001.jpg 1002.jpg 1003.jpg

1004.jpg 1005.jpg 1006.jpg