Plakat odnośnie wrześniowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki

W tym miesiącu omawialiśmy książkę Barbary Kosmowskiej "Kolorowy szalik". Odrzucenie przez rówieśników, brak empatii, poczucie inności i wyobcowanie, to tematy od dawna poruszane w literaturze dla dzieci i młodzieży.
Dwa opowiadania zawarte w książce: "Kolorowy szalik" oraz "Dziwne spodnie" dotykają podobnego zestawu problemów. Nie ma sensu szufladkować innych zanim się ich nie pozna. Zabawna, wzruszająca i poruszająca lektura. Zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki po wakacjach.

Zdjęcie ze spotkania Dyskusyjnego Klubi Książki dla Dorosłych z 11 maja 2017 roku. Zdjęcie ze spotkania Dyskusyjnego Klubi Książki dla Dorosłych z 11 maja 2017 roku. Zdjęcie ze spotkania Dyskusyjnego Klubi Książki dla Dorosłych z 11 maja 2017 roku.

Na kwietniowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci i Młodzieży omawialiśmy kilka wybranych pozycji z tematyki "Życia po śmierci".
Jak już sami dobrze wiecie, mało co jest pewne w świecie.
Uznawane za okrutne są dwie prawdy absolutne.
Pierwsza: Nie ma możliwości, żeby zmienić coś w przeszłości.
Druga: Myśląc o przyszłości, chcemy tego czy nie chcemy,
jedną rzecz z pewnością wiemy: To, że kiedyś też umrzemy.
I bez przerwy , moi mili, zbliżamy się do tej chwili, dojrzewając do odkrycia,
że śmierć też jest częścią życia.

cytat z książki Pernilli Stalfelt "Mała książka o śmierci."
Na kolejne spotkanie DKK zapraszamy 11 maja (czwartek) godz.16.00, omawiać będziemy książkę Barbary Kosmowskiej "Kolorowy szalik".
Osoby , które chcą do nas dołączyć zapraszamy po książkę do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży.

Zdjęcie ze spotkania Dyskusyjnego Klubi Książki dla Dorosłych z 19 kwietnia 2017 roku. Zdjęcie ze spotkania Dyskusyjnego Klubi Książki dla Dzieci i Młodzieży z 20 kwietnia 2017 roku.

16 marca odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży na którym omawiałyśmy książkę "Chłopak z lasu" Marten Melin. To romantyczna historia zakazanej miłości ale również powieść o problemach wieku dorastania i relacjach rodzinnych.
Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki 13 kwietnia godz. 16.00.

DKK dla Dzieci i Młodzieży DKK dla Dzieci i Młodzieży

12 stycznia odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci i Młodzieży. Omawialiśmy książkę Andrzeja Marka Grabowskiego "Wojna na Pięknym Brzegu". To prawdziwa opowieść małej żoliborzanki, której udało się przeżyć wojnę. To lektura wzruszająca i mądra, dostosowana do wrażliwości młodszego czytelnika. Udało nam się również stworzyć plakat, przedstawiający świat bez przemocy, agresji. Świat, który będzie piękny, gdy ...
Na następne spotkanie zapraszamy 16 lutego (czwartek) o godz. 16.00.

DKK dla Dzieci i Młodzieży DKK dla Dzieci i Młodzieży DKK dla Dzieci i Młodzieży

Wystawa plakatw holu i Czytelni dla Dorosłych