"Dlaczego śmiejemy się z dowcipów? Dlaczego ludzie umierają? Dlaczego jedni są biedni, a inni bogaci? Dlaczego szkoła jest głupia? Dzieci zadają mnóstwo pytań. Zabawnych i poważnych, odkrywczych i banalnych, rozbrajających i zuchwałych". Na te pytania próbowałyśmy odpowiedzieć na listopadowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci i Młodzieży.

Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci i Młodzieży Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci i Młodzieży Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci i Młodzieży
  Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci i Młodzieży

26 października odbyło się spotkanie DKK dla Dzieci i Młodzieży. Omawialiśmy książkę Doroty Wieczorek "STRACHOPOLIS". Zapraszamy na kolejne spotkanie w listopadzie. Będziemy rozmawiać o książce "Uniwersytet Dziecięcy" U. Janssen, U. Steuernagel

Zdjęcie ze spotkania Dyskusyjnego Klubi Książki dla Dzieci i Młodzieży z 26 października 2017 roku. Zdjęcie ze spotkania Dyskusyjnego Klubi Książki dla Dzieci i Młodzieży z 26 października 2017 roku. Zdjęcie ze spotkania Dyskusyjnego Klubi Książki dla Dzieci i Młodzieży z 26 października 2017 roku.

28 września odbyło się spotkanie DKK dla Dzieci i Młodzieży. Rozmowa o książkach wakacyjnych i podróżach nie miała końca...
Na następne spotkanie zapraszamy 19 października (czwartek) godz. 16.00. Czytamy książkę Doroty Wieczorek "STRACHOPOLIS". "BĄDŹCIE CZUJNI! POTWORY SĄ WŚRÓD NAS...

Zdjęcie ze spotkania Dyskusyjnego Klubi Książki dla Dzieci i Młodzieży z 28 września 2017 roku. Zdjęcie ze spotkania Dyskusyjnego Klubi Książki dla Dzieci i Młodzieży z 28 września 2017 roku. Zdjęcie ze spotkania Dyskusyjnego Klubi Książki dla Dzieci i Młodzieży z 28 września 2017 roku.

W tym miesiącu omawialiśmy książkę Barbary Kosmowskiej "Kolorowy szalik". Odrzucenie przez rówieśników, brak empatii, poczucie inności i wyobcowanie, to tematy od dawna poruszane w literaturze dla dzieci i młodzieży.
Dwa opowiadania zawarte w książce: "Kolorowy szalik" oraz "Dziwne spodnie" dotykają podobnego zestawu problemów. Nie ma sensu szufladkować innych zanim się ich nie pozna. Zabawna, wzruszająca i poruszająca lektura. Zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki po wakacjach.

Zdjęcie ze spotkania Dyskusyjnego Klubi Książki dla Dorosłych z 11 maja 2017 roku. Zdjęcie ze spotkania Dyskusyjnego Klubi Książki dla Dorosłych z 11 maja 2017 roku. Zdjęcie ze spotkania Dyskusyjnego Klubi Książki dla Dorosłych z 11 maja 2017 roku.
  Zdjęcie ze spotkania Dyskusyjnego Klubi Książki dla Dorosłych z 11 maja 2017 roku.

Na kwietniowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci i Młodzieży omawialiśmy kilka wybranych pozycji z tematyki "Życia po śmierci".
Jak już sami dobrze wiecie, mało co jest pewne w świecie.
Uznawane za okrutne są dwie prawdy absolutne.
Pierwsza: Nie ma możliwości, żeby zmienić coś w przeszłości.
Druga: Myśląc o przyszłości, chcemy tego czy nie chcemy,
jedną rzecz z pewnością wiemy: To, że kiedyś też umrzemy.
I bez przerwy , moi mili, zbliżamy się do tej chwili, dojrzewając do odkrycia,
że śmierć też jest częścią życia.

cytat z książki Pernilli Stalfelt "Mała książka o śmierci."
Na kolejne spotkanie DKK zapraszamy 11 maja (czwartek) godz.16.00, omawiać będziemy książkę Barbary Kosmowskiej "Kolorowy szalik".
Osoby , które chcą do nas dołączyć zapraszamy po książkę do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży.

Zdjęcie ze spotkania Dyskusyjnego Klubi Książki dla Dorosłych z 19 kwietnia 2017 roku. Zdjęcie ze spotkania Dyskusyjnego Klubi Książki dla Dzieci i Młodzieży z 20 kwietnia 2017 roku.

Odnośnik do Biuletynu Informacji Publicznej Biblioteki Miejskiej

Odnośnik do strony internetowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Projekty dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Odnośnik do strony internetowej miasta Ustka

Odnośnik do strony internetowej Usteckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Odnośnik do serwisu informacyjnego Głosu Pomorza

Goniec Ustecki

Odnośnik do strony internetowej Polskiego Radia Koszalin

Odnośnik do Biblioteki Narodowej

Odnośnik do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
Zakup nowości książkowych zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Odnośnik do Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix

Odnośnik do programu Równać Szanse

Odnośnik do Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności

Odnośnik do Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży

Odnośnik do Instytutu Książki

Odnośnik do Programu Dyskusyjnych Klubów Książki

Odnośnik do Biblioteki Cyfrowej Polona

Odnośnik do Bałtyckiej Biblioteki Cyfrowej

Odnośnik do profilu Facebook biblioteki

Morpol S.A.


EMPEC Spółka z o.o. w Ustce


Usteckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.


WODOCIĄGI USTKA Sp. z o.o.


Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Ustce


"Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Ustce


Bank Spółdzielczy w Ustce