Drukuj
Od 20 do 29 marca dzięki pomocy wolontariuszy
ze Społecznego Gimnazjum UTO w Czytelni dla Dorosłych zorganizowaliśmy kurs komputerowy dla seniorów.
Bardzo dziękujemy za współpracę
opiekunowi młodzieży Panu Konradowi Konkolowi i
Małgorzacie Zawiszy
Andżelice Wrześniak
Ewie Marczyk
Darii Pyjor
Kindze Miłoszewskiej
Marcinowi Palanisowi
Wiktorowi Johnowi

W programie kursu były m. in.:
  1. podstawy obsługi komputera,
  2. zakładanie kont e- mailowych,
  3. surfowanie po sieci,
  4. nauka pobierania zdjęć i informacji z internetu, zapisywanie ich i drukowanie,
  5. zakładanie kont na portalach społecznościowych (nasza klasa, facebook) i ich obsługa,
b_160_120_16777215_00_images_stories_aktualnosci_2012_Kurskomp-marzec_P1100740.jpg b_160_120_16777215_00_images_stories_aktualnosci_2012_Kurskomp-marzec_P1100804.jpg b_160_120_16777215_00_images_stories_aktualnosci_2012_Kurskomp-marzec_P1100741.jpg
b_160_120_16777215_00_images_stories_aktualnosci_2012_Kurskomp-marzec_P1100805.jpg b_160_120_16777215_00_images_stories_aktualnosci_2012_Kurskomp-marzec_P1100902.jpg

W Wypożyczalni dla Dorosłych możemy znaleźć książki o obsłudze komputera i internetu dla seniorów!

b_100_140_16777215_00_images_stories_aktualnosci_Kurs_komp_internet-latwy.jpg

Internet. Łatwy start dla seniorów - Born Gunter

Jeśli chciałbyś zacząć korzystać z Internetu, a nie masz jeszcze doświadczenia z tym medium, to z pomocą tej książki wszystko stanie się łatwe!
Dowiesz się, co jest potrzebne, jak krok po kroku rozpocząć przygodę z Internetem oraz sprawnie się nim posługiwać.
Korzystanie z poczty elektronicznej, surfowanie po stronach WWW, wyszukiwanie informacji, czatowanie czy też dokonywanie zakupów nie będzie stanowić najmniejszej trudności.
Znajdziesz tu także cały rozdział poświęcony kwestii bezpieczeństwa podczas korzystania z Internetu.


b_100_140_16777215_00_images_stories_aktualnosci_Kurs_komp_internet-na-co.jpg

Internet na co dzień. Poradnik dla seniora - Sławik Mirosław

Przydatny poradnik, który nauczy nas, jak oswoić się z Internetem i sprawnie z niego korzystać. Autor tłumaczy, jak jest zorganizowany przepływ danych w sieci, jak uzyskać do niego dostęp i na jakich zasadach łączą się ze sobą komputery. Pokazuje, jak obsługiwać i konfigurować przeglądarkę internetową i jak za jej pomocą przeglądać zasoby sieci. Uczy, jak tworzyć na pulpicie skróty do stron, jak drukować wybrane informacje, jak korzystać z portali internetowych, popularnych komunikatorów i czatów. Podpowiada, jak założyć konto e-mail, jak wysyłać i odbierać wiadomości, tworzyć listę kontaktów, zmieniać ustawienia skrzynki pocztowej.


b_100_140_16777215_00_images_stories_aktualnosci_Kurs_komp_komputer-dla-seniorow.jpg

Komputer dla Seniorów - Jaronicki Adam

Umiejętność posługiwanie się komputerem, wyszukiwania informacji w Internecie stały się już standardem. Zakupy, bankowość, kanały informacyjne, rozrywka, poczta, telefonia, to tylko część możliwości, z których możemy skorzystać. Wbrew pozorom, nie są to umiejętności trudne do opanowania, wystarczy poznać kilka zasad i - może najważniejsze - nie bać się. Dlatego też, chcielibyśmy zaprosić wszystkich tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z komputerem, jaki i tych, którzy już próbują, do zabawy - pisania listów, oglądania zdjęć, wypowiadania się na forach, a może nawet do prowadzenia własnego dziennika internetowego. Czytelnik znajdzie w książce najważniejsze wiadomości dotyczące wyboru komputera, systemu operacyjnego Windows Vista, pomoc w jego skonfigurowaniu, ćwiczenia związane z obsługą programów tekstowych czy multimedialnych. Nauczy się wyszukiwać informacje w Internecie, odbierać i wysyłać pocztę majlową, dowie się, jak komunikować się przy pomocy telefonii internetowej, zapozna się z zasadami bezpieczeństwa w sieci oraz związanymi z tym tematem programami.


b_100_140_16777215_00_images_stories_aktualnosci_Kurs_komp_komputer-na-co.jpg

Komputer na co dzień. Poradnik dla seniora - Bremer Aleksander

Przystępnie napisany poradnik, który wprowadzi nas w tajniki trzech najpopularniejszych programów komputerowych - edytora tekstu, programu do prezentacji i aplikacji do obliczeń. Dzięki tej książce można nauczyć się tworzenia i formatowania tekstu w programie Word 2010, wstawiania w nim tabel i elementów graficznych, dokonywania autokorekty i drukowania. Przedstawiony w poradniku program PowerPoint 2010 pomoże nam przygotować prezentację złożoną z tekstu, zdjęć, grafik, rysunków, filmów, elementów dźwiękowych. Przydatny z życiu codziennym arkusz kalkulacyjny Excel 2010 ułatwi nam przygotowanie kosztorysu remontu, skalkulowanie spłaty kredytu czy zaplanowanie budżetu na wakacje.


b_100_140_16777215_00_images_stories_aktualnosci_Kurs_komp_pierwsze-kroki.jpg

Pierwsze kroki z komputerem. Poradnik dla seniora - Sławik Mirosław

Publikacja, która pomoże starszym osobom zrozumieć działanie komputera i opanować podstawowe umiejętności związane z jego obsługą. W przystępny sposób autor omawia budowę komputera i urządzeń towarzyszących, pokazuje, jak go uruchomić i wprowadza w tajniki systemu Windows. Dzięki tej książce można nauczyć się pisania i formatowania tekstu, zapisywania plików, tworzenia folderów i skrótów, instalowania drukarki, wprowadzania do tekstu elementów graficznych. Autor radzi również, jak zadbać o bezpieczeństwo zgromadzonych w komputerze treści i jak chronić się przed wirusami.


b_100_140_16777215_00_images_stories_aktualnosci_Kurs_komp_popularne-uslugi-internetowe.jpg

Popularne usługi internetowe. Poradnik dla seniora - Bremer Aleksander

Poradnik uczy, jak bezpiecznie i sprawnie załatwiać sprawy życiowe i urzędowe bez wychodzenia z domu. Autor pokazuje, jak korzystać z wyszukiwarek internetowych, katalogów, stron WWW i innych źródeł informacji w sieci. Uczy praktycznego korzystania ze sklepów internetowych i biur turystycznych, serwisów bankowych i administracyjnych, stron związanych z oświatą, szkoleniami, ogłoszeniami, ochroną zdrowia czy prowadzeniem biznesu. Radzi, jak bezpiecznie zawierać znajomości w sieci, jak prowadzić dyskusje na internetowych forach, jak korzystać z serwisów tematycznych i branżowych. Ostrzega przed zagrożeniami w sieci i uczy, jak chronić się przed nimi.


b_100_140_16777215_00_images_stories_aktualnosci_Kurs_komp_samo-sedno.jpg

Komputer i Internet dla seniorów - Wieprzkowicz Daniel

Kompleksowo opracowane porady i wskazówki dla dojrzałych internautów.

Potrzebujesz skorzystać z poczty elektronicznej? Chcesz odnowić kontakt z rodziną z drugiego końca Polski? Nie wiesz, jak napisać na komputerze, a potem wydrukować dokument? Sięgnij po nasz poradnik i przekonaj się, że obsługa komputera jest prosta, daje dostęp do wszystkich potrzebnych informacji i otwiera przed tobą nowe możliwości!

Napisany przystępnym językiem poradnik został przygotowany specjalnie dla osób powyżej 50 roku życia, które chcą zacząć swobodnie korzystać z komputera i nieograniczonych możliwości Internetu. Z poradnikiem szybko opanujesz obsługę sprzętu, wyszukiwanie informacji, płacenie rachunków przez Internet. Dowiesz się, jak robić zakupy bez wychodzenia z domu, oglądać filmy on line, brać udział w aukcjach internetowych, korzystać z serwisów społecznościowych czy poczty elektronicznej.

Przekonaj się, że znajomość obsługi komputera i umiejętność korzystania z Internetu zmieni twoje życie na lepsze!