Drukuj
Plakat odnosnie webinarium z Julia Wizowska

Przyjrzyjmy się garderobie. Jak wybierać ubrania, żeby posłużyły nam dłużej? Na co zwracać uwagę w sklepie, by nie trafić na "okaz", co zniszczy się po pierwszym praniu? A co potem - jak dbać o ubrania na co dzień, o czym pamiętać nastawiając pranie, a o czym prasując? Porozmawiamy o tym, jak wydłużyć życie odzieży, a kiedy już bardziej się nie da - dać jej drugi żywot. Poznamy kilka pomysłów na upcykling niepotrzebnych ciuchów. Dowiemy się, jak prawidłowo pozbywać się ubrań: wyrzucić do kosza, wrzucić do kontenera na używane ubrania czy może jeszcze jakoś inaczej . A co dzieje się z tekstyliami po drugiej stronie kosza?

Prowadząca:
Julia Wizowska - propagatorka idei less waste, autorka książki "Nie śmieci", bloga https://www.nanowosmieci.pl/ i podcastu "Co w tym koszu"). Edukuje na temat ograniczania, segregowania i przerabiania odpadów. Opowiada, co dzieje się z nimi po tym, jak wyrzucimy do kosza. Ma w mieszkaniu kompostownik z 500 dżdżownicami, które dzielnie przetwarzają bio.

Spotkanie będzie prowadzone z wykorzystaniem aplikacji Zoom - prosimy o jej wcześniejsze zainstalowanie. Link do spotkania.
Nagranie webinarium będzie również dostępne m. in. na naszym Facebooku.
Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu "Biblioteka - Naturalnie!", dofinansowanego przez Fundację ORLEN (program "Moje miejsce na Ziemi") i Urząd Miasta Ustka Pokaż mniej