Drukuj
Plakat odnosnie warsztatow z Katarzyna Wagrowska

Na praktycznych warsztatach kosmetycznych dowiecie się, jak domowymi metodami z naturalnych składników przygotować np. dezodorant, krem do twarzy i pastę do zębów. Warsztaty trwające ok. 2,5 godziny przewidziane są dla dwóch grup. Wiek uczestników: 13+ i osoby dorosłe.
Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr tel. 598 146 083 lub tel. kom. 502 028 942 lub osobiście w Czytelni dla Dorosłych.
Każdy uczestnik otrzyma pakiet niezbędnych materiałów do wykonania kosmetyków. Spotkanie będzie realizowane z wykorzystaniem aplikacji Zoom (wymagana kamera i mikrofon) - prosimy o jej wcześniejsze zainstalowanie.
Prowadząca warsztaty: Katarzyna Wągrowska - ekspertka od zero waste. Prowadzi wykłady, warsztaty, spotkania online, kursy internetowe i media społecznościowe poświęcone tematowi ograniczania odpadów, świadomej konsumpcji i ekonomii współdzielenia https://www.ograniczamsie.com/
Autorka książki „Życie zero waste. Żyj bez śmieci i żyj lepiej”, która jest swoistym kompendium wiedzy na temat zero waste osadzonym w polskim kontekście. "Przedstawiam w niej historię ruchu zero waste na świecie, zatrzymując się dłużej na czasach współczesnych, w których redukcja odpadów jest szczególnie ważna. Masowa produkcja rzeczy kiepskiej jakości skłania nas do częstszego kupowania, a co za tym idzie wymiany starych na nowe, niekoniecznie lepsze i trwalsze. Moda zmienia się z sezonu na sezon, a my wierzymy, że zakupy doprowadzą nas do szczęścia szybciej niż cokolwiek innego." W życiu zero waste kluczowych jest kilka zasad: - Odmawiaj - Redukuj - Używaj ponownie - Odzyskuj surowiec - Kompostuj. Dołożyć do nich śmiało można: Dziel się i Naprawiaj.
Warsztaty dofinansowane są z Fundacji Orlen w ramach programu Moje miejsce na Ziemi - projektu Biblioteki Miejskiej w Ustce pn. "Biblioteka-Naturalnie!".