Roman Kwiat – Kwiatkowski

b_140_120_16777215_00_images_stories_artysci_kwiatkowski_2.jpgUrodził się w 1948 r. W Ustce mieszka od 1974 r. Życie artysty w usteckim małym mieszkaniu i pracowni jednocześnie, mierzone jest wrażliwością, skromnością i niezależnością. Samotnik z wyboru. Aby się utrzymać, przez wiele lat pracował fizycznie. Obrazy, które tworzy odzwierciedlają jego naturę - są bardzo osobiste. Natomiast z rysunkami, szczególnie „usteckimi” chętniej się rozstaje.

Malarz, grafik i rysownik. Ten sposób na życie przyniósł mu w 2005 r. tytuł Ambasadora Ustki w dziedzinie kultury.

b_140_120_16777215_00_images_stories_artysci_kwiatkowski_4.jpg b_140_120_16777215_00_images_stories_artysci_kwiatkowski_5.jpg b_140_120_16777215_00_images_stories_artysci_kwiatkowski_1.jpg

Romek ma wielkiego przyjaciela „Romusia”, którego sam stworzył. „Romuś” ma 14 lat i sześć metrów długości. Taki duet świetnie sobie poradził na morzu. b_240_120_16777215_00_images_stories_artysci_kwiatkowski_3.jpg Z Ustki wypłynęli w rejs po Bałtyku : Bornholm, Szwecja, Dania, Niemcy i polskie porty w drodze powrotnej do domu.590 mil morskich w 56 dni samotnego rejsu. I tutaj skromność nic nie pomogła. Tak się zostaje laureatem bardzo prestiżowej nagrody Rejs Roku 2007 miesięcznika „Żagle”. A poezja ? Poezja to muza ulotna , żyje na razie w ukryciu.

Roman Kwiat – Kwiatkowski - artysta, żeglarz i poeta - piękna kompozycja.

b_160_120_16777215_00_images_stories_artysci_kwiatkowski_6.jpg b_160_120_16777215_00_images_stories_artysci_kwiatkowski_7.jpg
Fot. Justyna Zduńczyk

Odnośnik do programu Równać Szanse