Kulka Elżbieta

b_203_129_16777215_00_images_stories_artysci_kulka_1014.jpg Urodziła się w Gołdapi na Mazurach od 1969 r. mieszka w Ustce, gdzie ukończyła szkołę podstawową i Liceum Ogólnokształcące. Malarstwem sztalugowym zajmuje się od wielu lat, w nim wyraża swoje zamiłowanie do poezji, filozofii i muzyki.Posługuje się symbolizmem i nadrealizmem, by wyrazić swoje odczucia i związki człowieka z naturą i otaczającym go światem, sprzyja temu bliskość morza. Miała 13 wystaw indywidualnych min. WDK. Słupsk – 1984 r., Muzeum w Zamku w Bytowie – 1985 r., Dom Kultury w Sławnie – 1990 r., Dom Kultury w Ustce – 1900 r., Art Galery Ustka – 2001 r., Dom Kultury w Człuchowie – 1986 r..

Brała udział w około 40 wystawach zbiorowych, przeglądach i konkursach, w Polsce i za granicą min. coroczne przeglądy w Wojewódzkim Domu Kultury w Słupsku i Domu Kultury w Ustce, poza tym w kościele Św. Jacka w Słupsku – 1987 r., Nebikon – Szwajcaria 1992r., Rondo Ośrodek Teatralny – Słupsk, Enkhuizen – Holandia – 1997r., Galeria „Bursztynowa”Ustka – 2000 r., „Muzeum Ziemi Usteckiej”. „Twórcy Usteccy przedstawiają”. Ogólnopolska Wystawa Twórczości Marynistycznej – Bałtycka Galeria Sztuki w Ustce – 2005 r.

Otrzymała nagrody i wyróżnienia np. - Ogólnopolski Konkurs „Witkacy” Lębork 85 – 2 nagrody w 1985 r. Ogólnopolskie Biennale Sztuki „Skawina 91” - wyróżnienie w 1991 r. w konkursie „Morze w malarstwie i rzeźbie”, Słupsk Ustka 94, Pierwsza Nagroda i Nagroda Burmistrza Ustki. Brała udział w 12-u plenerach regionalnych i ogólnopolskich np. Kamień Pomorski – 1981 r., Czaplinek – 1986 r., Złotów – 1985 r., Przemęt – 1990 r., Rogożno – 1986 r., Miastko – 1991 r.

Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych i za granicą np. Oslo – Norwegia, Nebikon – Szwajcaria, Duisburg – Niemcy, Hamburg, Francja.

Przynależy do Klubu Plastyka w Ustce, oraz Klubu Plastyka przy Domu Kultury Podgórze w Krakowie, jak i do Stowarzyszenia Marynistów Polskich w Warszawie, Oddział w Ustce.

Stała ekspozycja jej prac znajduje się we własnym lokalu „Borowinka” w Ustce.

Elżbieta Kulka

b_160_120_16777215_00_images_stories_artysci_kulka_1001.jpg b_90_120_16777215_00_images_stories_artysci_kulka_1002.jpg b_90_120_16777215_00_images_stories_artysci_kulka_1003.jpg

Więcej obrazów można obejrzeć w GALERII

Odnośnik do programu Równać Szanse