Wiesław Mikołajczak

b_140_190_16777215_00_images_stories_literatura_mikolajczak_1.jpgUrodził się w 1951 r. W Człuchowie. Mieszkał w Człuchowie i Czarnem – w rejonie jezior i lasów – stąd wzięło się jego zamiłowanie do przyrody. Już jako dziecko uwielbiał samotne spacery, łowienie ryb, a także fotografowanie natury. Obecnie najwięcej czasu poświęca pisaniu poezji i robieniu zdjęć. Jest artystą, który zatrzymuje w kadrze piękno i niepowtarzalność polskiej przyrody oraz opisuje świat swoich uczuć i obserwacji. Jego pierwszy wernisaż fotograficzno-poetycki odbył się w Ustce (18.02.2006 r.) ; następnie jego prace były prezentowane na wystawach w Czarnem (1.04.2006 r.) i w Człuchowie (13.04.2007 r.). Wydał zbiory poezji „Bukiet” i i „Za oknem.” który stanowi kwintesencję jego pasji.
Dla Wiesława Mikołajczaka Ustka jest jego miejscem na ziemi, temu miastu dedykował wiersz opublikowany w tomiku "Dwa spojrzenia " pt. Ustka.
Przez kilka lat odwiedzał to miasto bardzo często, z czasem pobyty te wydłużały się do kilku dni, następnie tygodni, a w maju 2004 roku osiadł tu na stałe.
Ulubionym tematem jego twórczości jest morze i wszystkie zjawiska z nim związane. Z pasją fotografuje nie tylko morze, pola, lasy, ale także uwiecznia na kliszy urokliwe miejsca okolicznych wiosek, w szczególności niszczejące obiekty o wartości historycznej. Jego fotografie stanowią inspirację twórczą dla usteckich artystów.
W roku 2007, w Domu Kultury można było zobaczyć połączoną wystawę prac wykonanych pastelą przez Małgorzatę Bąkowską; uzupełnioną przez niego swoją poezją.
Ustka jest miejscem w którym powstały kolejne tomiki wierszy i tak w roku 2009 wydany zostaje tomik " Dwa spojrzenia ", do którego ilustracje przygotował Roman Kwiat-Kwiatkowski.
Rok 2010 owocuje tomikiem "Mimo wszystko " w którym umiesza fotografie swego autorstwa. Współpracuje z redakcją Ziemi Usteckiej, gdzie od sierpnia 2008 roku, ma swój kącik poetycki.
Na swoim blogu http://dwa-spojrzenia.blog.onet.pl - raz w miesiącu umieszcza wykonane przez siebie zdjęcie oraz wiersz. Znajdujące się w bibliotece tomiki poezji są prezentem autora dla czytelników.
b_140_190_16777215_00_images_stories_literatura_mikolajczak_1_-_Bukiet.jpg b_140_190_16777215_00_images_stories_literatura_mikolajczak_2_-_Za_oknem.jpg b_140_190_16777215_00_images_stories_literatura_mikolajczak_3_-_Dwa_spojrzenia.jpg
b_140_190_16777215_00_images_stories_literatura_mikolajczak_4_-_Mimo_wszystko.jpg

Odnośnik do Biuletynu Informacji Publicznej Biblioteki Miejskiej

Odnośnik do strony internetowej Muzeum Historii Polski

Odnośnik do strony internetowej poświęconej projektowi Muzeum Historii Polski Patriotyzm Jutra
Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra"

Odnośnik do strony internetowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Projekty dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Odnośnik do Instytutu Książki

Odnośnik do Programu Dyskusyjnych Klubów Książki

Odnośnik do Biblioteki Narodowej

Odnośnik do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
Zakup nowości książkowych zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Odnośnik do strony internetowej miasta Ustka

Odnośnik do strony internetowej Usteckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Odnośnik do Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix

Odnośnik do serwisu informacyjnego Głosu Pomorza

Goniec Ustecki

Odnośnik do strony internetowej Polskiego Radia Koszalin

Odnośnik do profilu Facebook biblioteki

EMPEC Spółka z o.o. w Ustce


Usteckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.


WODOCIĄGI USTKA Sp. z o.o.


Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Ustce


"Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Ustce


Bank Spółdzielczy w Ustce

Biblioteki Cyfrowe

Odnośnik do Biblioteki Cyfrowej Polona

Odnośnik do Bałtyckiej Biblioteki Cyfrowej