Wiesław Mikołajczak

b_140_190_16777215_00_images_stories_literatura_mikolajczak_1.jpgUrodził się w 1951 r. W Człuchowie. Mieszkał w Człuchowie i Czarnem – w rejonie jezior i lasów – stąd wzięło się jego zamiłowanie do przyrody. Już jako dziecko uwielbiał samotne spacery, łowienie ryb, a także fotografowanie natury. Obecnie najwięcej czasu poświęca pisaniu poezji i robieniu zdjęć. Jest artystą, który zatrzymuje w kadrze piękno i niepowtarzalność polskiej przyrody oraz opisuje świat swoich uczuć i obserwacji. Jego pierwszy wernisaż fotograficzno-poetycki odbył się w Ustce (18.02.2006 r.) ; następnie jego prace były prezentowane na wystawach w Czarnem (1.04.2006 r.) i w Człuchowie (13.04.2007 r.). Wydał zbiory poezji „Bukiet” i i „Za oknem.” który stanowi kwintesencję jego pasji.
Dla Wiesława Mikołajczaka Ustka jest jego miejscem na ziemi, temu miastu dedykował wiersz opublikowany w tomiku "Dwa spojrzenia " pt. Ustka.
Przez kilka lat odwiedzał to miasto bardzo często, z czasem pobyty te wydłużały się do kilku dni, następnie tygodni, a w maju 2004 roku osiadł tu na stałe.
Ulubionym tematem jego twórczości jest morze i wszystkie zjawiska z nim związane. Z pasją fotografuje nie tylko morze, pola, lasy, ale także uwiecznia na kliszy urokliwe miejsca okolicznych wiosek, w szczególności niszczejące obiekty o wartości historycznej. Jego fotografie stanowią inspirację twórczą dla usteckich artystów.
W roku 2007, w Domu Kultury można było zobaczyć połączoną wystawę prac wykonanych pastelą przez Małgorzatę Bąkowską; uzupełnioną przez niego swoją poezją.
Ustka jest miejscem w którym powstały kolejne tomiki wierszy i tak w roku 2009 wydany zostaje tomik " Dwa spojrzenia ", do którego ilustracje przygotował Roman Kwiat-Kwiatkowski.
Rok 2010 owocuje tomikiem "Mimo wszystko " w którym umiesza fotografie swego autorstwa. Współpracuje z redakcją Ziemi Usteckiej, gdzie od sierpnia 2008 roku, ma swój kącik poetycki.
Na swoim blogu http://dwa-spojrzenia.blog.onet.pl - raz w miesiącu umieszcza wykonane przez siebie zdjęcie oraz wiersz. Znajdujące się w bibliotece tomiki poezji są prezentem autora dla czytelników.
b_140_190_16777215_00_images_stories_literatura_mikolajczak_4_-_Mimo_wszystko.jpg

Odnośnik do programu Równać Szanse

Odnośnik do Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności