Macin Barnowski

Dziennikarz, urodzony 1963 r. w Słupsku, od 1964 r., zamieszkały w Ustce. b_190_140_16777215_00_images_stories_literatura_barnowski_1.jpgUkończył studia historyczne na UAM w Poznaniu. W latach 1989-1991 uczył historii w Szkole Podstawowej nr 1 w Ustce.
W 1990 należał do inicjatorów stworzenia lokalnego miesięcznika „Za burtą”, a następnie dwutygodnika „Na fali”, w których rozpoczął publikowanie artykułów o historii Ustki i jej najbliższychych okolicach .

Od 1992 r., z przerwą w latach 2001-2008, etatowy dziennikarz „Głosu Pomorza”, moderator regionalny encyklopedii internetowej Regiopedia (województwa pomorskie i zachodniopomorskie). Autor wielu artykułów popularyzujących nieznane szerzej wątki w historii regionu, jako pierwszy ujawnił m. in. fakt, iż Ustka nigdy formalnie nie otrzymała praw miejskich (2005 r.). Członek Towarzystwa Odkrywców oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Słupskiej.
Spotkania autorskie tego usteckiego pasjonata cieszą się zawsze wielką popularnością.

Autor książek:
Demony i Anioły - 2009 r. Odeszli w Mgłę - 2010 r. Żeglarze i rybacy - 2010 r.
Twierdza Ustka - 2011 r. Nadmorskie duchy uroczyska i tajemnice - 2011 r. Boskie cygara. Steroiwce z Jezierzyc - 2012 r.

Spotkania autorskie Marcina Barnowskiego
70 rocznica nadania Ustce praw miejskich -wystawa w Bibliotece Miejskiej Marcin Barnowski- spotkanie  w BM Spotkanie autorskie Marcina Barnowskiego w bibliotece miejskiej
Spotkanie autorskie M. Barnowskiego. Edward Zając i Roman Kwiat-Kwiatkowski Spotkanie z M.Barnowskim, podczas otwarcia wystawy fotograficznej - Otwieramy Szuflady Promocja najnowszej książki M.Barnowskiego pt. Twierdza Ustka
Promocja najnowszej książki M.Barnowskiego pt. Twierdza Ustka Promocja najnowszej książki M.Barnowskiego pt. Twierdza Ustka Promocja najnowszej książki M.Barnowskiego pt. Twierdza Ustka