Drukuj

Usłyszeć książkę - Czytak+ w Bibliotece

Biblioteka Miejska w Ustce zapewnia osobom z dysfunkcją wzroku możliwość obcowania z literaturą.
Poprzez udział w projekcie Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „LARIX” pn. „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2017” oraz „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016”, dofinansowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymaliśmy urządzenie Czytak Plus oraz Czytak NPN wraz z bogatą bazą literatury.

Osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności z tytułu wzroku mogą w naszej bibliotece wypożyczyć do domu urządzenie Czytak Plus i cieszyć się dostępem do ponad 1600 tytułów książek mówionych.
Wszyscy zainteresowani mogą liczyć na krótkie szkolenie w zakresie obsługi Czytaka Plus i pomoc w wyborze lektury. Usługa jest bezpłatna.
Osoby nie będące czytelnikami biblioteki proszone są o zabranie ze sobą dowodu osobistego. Każdy wypożyczający otrzyma gratis kartę „Z Biblioteką do Kultury”, uprawniającą do zniżek w instytucjach kultury oraz na usługi firm różnych branż.

Czytak Plus

Czytak Plus
  • odtwarza książki w formacie Czytaka – oferujemy dostęp do ponad 1200 tytułów
  • umożliwia zwalnianie oraz przyspieszanie tempa nagrania
  • zapamiętuje miejsce ostatniego odtwarzania
  • przewija nagranie oraz przemieszcza się pomiędzy odcinkami lub zapisanymi książkami
  • jest zasilany z wewnętrznego akumulatora lub zasilacza służącego jako ładowarka
  • posiada wbudowany głośnik oraz wyjście na słuchawki

Czytak NPN

Czytak NPN