Dariusz Rekosz

Dziennikarz, felietonista, satyryk i krytyk filmowy.
Studiował nauki polityczne i dziennikarstwo na Uniwersytecie Śląskim. Opuścił Katowice, aby podjąć pracę w Warszawie. Powodem były kłopoty z cenzurą, z którą miał do czynienia, pisząc jeszcze w „Studenckim Magazynie Reporterów”.
W latach 80. pracował w „Przeglądzie Technicznym”, został wyróżniony Nagrodą Dziennikarzy Niezależnych. Od 1989 związany z „Gazetą Wyborczą” jako stały felietonista.
Autor książek, m.in. "Przewodnik po Polsce" (1991), "Najlepszy Ogórek czyli kalendarz na każdy rok" (2005), a także współautor publikacji "Polska między wierszami. Życie codzienne w PRL" (1991).
W 2014, za wybitne zasługi w budowaniu niezależnej prasy w Polsce, pielęgnowanie wartości, jakie legły u podstaw polskich przemian demokratycznych oraz za wkład w rozwój nowoczesnej publicystyki i przestrzeganie wysokich standardów w pracy dziennikarskiej, redakcyjnej i menadżerskiej, prezydent Bronisław Komorowski odznaczył go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Logotyp Spółki Empec w Ustce

Logotyp Spółki Usteckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Ustce