Tym razem omawiałyśmy biografię Stanisława Grzesiuka pt.: "Grzesiuk. Król życia" autorstwa Bartosza Janiszewskiego.
Książka - tak jak na biografię przystało - przedstawia życie pierwszego barda stolicy Stanisława Grzesiuka. Podzielona jest na dziesięć głównych rozdziałów, składających się na główne etapy życia. Poznajemy w niej chłopca pochodzącego z biednej dzielnicy Warszawy – Czerniakowa, jego kolegów i kawały, które uwielbiał robić wszystkim. Później wkraczamy w dorosłe życie, przeżywając razem z nim piekło obozów koncentracyjnych w Niemczech, powrót do powojennej Warszawy i na końcu jego zmagania z gruźlicą. Osobny rozdział poświęcony jest jego twórczości literackiej i muzycznej.
Na kartach tej książki poznajemy Grzesiuka jako wiecznego chłopca, dla ktorego liczyli się koledzy muzyka i wódka, a dopiero później rodzina. Ciągłego kawalarza, który nawet w oblicu śmiertelnej choroby nie tracił pogody ducha i ochoty do kawałów. Człowieka honornego, ale także raptusa potrafiącego zniszczyć dopiero co odnowioną ścianę.

Następne spotkanie odbędzie się 13 grudnia i omawiać będziemy książkę Szczepana Twardocha "Morfina".

Zapraszamy serdecznie wszystkie zainteresowane osoby, które chciałyby dołączyć do naszej przesympatycznej grupy.
O czym zawiadamiają moderatorki DKK - Weronika Głowacka i Monika Ogrodnik

Zdjęcie ze spotkania Dyskusyjnego Klubi Książki dla Dorosłych z 8 listopada 2017 roku. Zdjęcie ze spotkania Dyskusyjnego Klubi Książki dla Dorosłych z 8 listopada 2017 roku. Zdjęcie ze spotkania Dyskusyjnego Klubi Książki dla Dorosłych z 8 listopada 2017 roku.

Odnośnik do programu Równać Szanse

Odnośnik do Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności