Tym razem omawiałyśmy zbiór opowiadań Janusza Rudnickiego pt.: "Śmierć czeskiego psa"
Książkę czyta się świetnie dzięki żonglerce słownej autora, jak i dzięki jego poczuciu humoru. Opowiadania powodują albo refleksję albo wybuchy śmiechu. Rudnicki łączy fikcję z rzeczywistością, groteskę z powagą a także sens z absurdem i podaje nam to w formie krótkich form literackich. Zręcznie operuje krótkimi zdaniami często trafiając w samo sedno.
Naszymi faworytami były opowiadania pt.: "Na wyciągu", o człowieku, który w Zaduszki postanowił wjechać z gromnicą na szczyt góry oraz "Ksiega skarg i zażaleń", której bohaterami są sławni pisarze np. Andersen czy Joyce. To tylko dwa z osiemnastu opowiadań zasługujących na uwagę czytelnika.

Następne spotkanie odbędzie się 8 listopada i omawiać będziemy książkę Bartosza Janiszewskiego "Grzesiuk. Król życia".

Zapraszamy serdecznie wszystkie zainteresowane osoby, które chciałyby dołączyć do naszej przesympatycznej grupy.
O czym zawiadamiają moderatorki DKK - Weronika Głowacka i Monika Ogrodnik

Zdjęcie ze spotkania Dyskusyjnego Klubi Książki dla Dorosłych z 11 października 2017 roku. Zdjęcie ze spotkania Dyskusyjnego Klubi Książki dla Dorosłych z 11 października 2017 roku. Zdjęcie ze spotkania Dyskusyjnego Klubi Książki dla Dorosłych z 11 października 2017 roku.

Odnośnik do programu Równać Szanse

Odnośnik do Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności