Na pierwszym powakacyjnym spotkaniu DKK rozmawiałyśmy o książce Elżbiety Cherezińskiej pt.: „Harda”.
Autorka przedstawia w niej losy córki Mieszka I - Świętosławy, która dzięki swojemu charakterowi dostała przydomek Harda.
Książka ukazuje nam losy państwa polskiego od momentu decyzji księcia Polan co do przyjęcia chrześcijaństwa, aż do roku 997. Cherezińska w swojej pozycji szczegółowo opisuje politykę północną Mieszka I, o której tak naprawdę niewiele wiemy. Musimy pamiętać jednak, że z racji bardzo szczątkowych źródeł jest tu dużo fantazji, choć najważniejsze fakty historyczne są autentyczne. Świat przedstawiony w książce jest bardzo plastyczny. Czytając np. o „bitwie trzech króli” czy o wikingach, mamy wrażenie, jakbyśmy byli w centrum wydarzeń. Autorka nie ocenia postaw i decyzji bohaterów - kreuje świat. Te zabiegi powodują, że książkę czyta się jednym tchem.
Na spotkaniu stwierdziłyśmy zgodnie, że „Harda” jest książką, od której można zacząć swoją przygodę z historią naszego kraju i nie tylko.

Następne spotkanie odbędzie się 11 października i omawiać będziemy książkę Janusza Rudnickiego „Śmierć czeskiego psa”.

Zapraszamy serdecznie wszystkie zainteresowane osoby, które chciałyby dołączyć do naszej przesympatycznej grupy.
O czym zawiadamiają moderatorki DKK - Weronika Głowacka i Monika Ogrodnik

Zdjęcie ze spotkania Dyskusyjnego Klubi Książki dla Dorosłych z 5 września 2017 roku. Zdjęcie ze spotkania Dyskusyjnego Klubi Książki dla Dorosłych z 5 września 2017 roku. Zdjęcie ze spotkania Dyskusyjnego Klubi Książki dla Dorosłych z 5 września 2017 roku.

Odnośnik do programu Równać Szanse

Odnośnik do Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności