3 grudnia 2014 r. odbyło się drugie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych w Bibliotece Miejskiej w Ustce, prowadzone przez Monikę Ogrodnik. Przyszło na nie dziesięć pań. Dyskutowałyśmy o książce Ewy Kujawskiej „ Dom Małgorzaty”.
Książka bardzo podobała się paniom zwłaszcza, że jej akcja dzieje się w Ustce i kilka osób pamięta tytułowy dom. Klubowiczki mogły przenieść się w czasie i na nowo poznać nasze miasto.
Oprócz domu bohaterkami powieść są dwie kobiety: Hildegard i Małgorzata. Pierwsza jest Niemką, a druga Polką. Autorka pokazuje problem przesiedleń po II wojnie światowej, próby pogodzenia się kobiet z sytuacją, w której jedna jeszcze nie wyjechała a druga - obca już się wprowadziła do domu. Ukazana jest tu także życiowa mądrość obu pań.
W trakcie dyskusji panie zwróciły uwagę także na język jakim jest napisana książka - prosty, przejrzysty momentami poetycki.
Następne spotkanie odbędzie się 14 stycznia 2015 r. Omawiać będziemy dwie powieści Nicholasa Sparksa - „Pamiętnik” oraz „Noce w Rodanthe”.
Po miłym spotkaniu panie udały się do domów, by oddać się, mam nadzieję, przyjemnej lekturze, o czym powiadamia moderatorka DKK w Bibliotece Miejskiej w Ustce -

Monika Ogrodnik

DSCN5244.JPG DSCN5245.JPG DSCN5249.JPG