W dniach 5-16 grudnia 2011 roku
Biblioteka Miejska w Ustce
zorganizowała kurs komputerowy dla seniorów
ze środków Fundacji Orange
FundacjaOrange-L1-RGB-nowe

W programie kursu były m. in.:
  1. podstawy obsługi komputera,
  2. zakładanie kont e- mailowych,
  3. surfowanie po sieci,
  4. nauka pobierania zdjęć i informacji z internetu, zapisywanie ich i drukowanie,
  5. zakładanie kont na portalach społecznościowych (nasza klasa, facebook) i ich obsługa,
  6. propozycje na Święta Bożego Narodzenia z internetu.
b_160_120_16777215_00_images_stories_aktualnosci_Kurs_komp_P1090311.jpg b_160_120_16777215_00_images_stories_aktualnosci_Kurs_komp_P1090420.jpg b_160_120_16777215_00_images_stories_aktualnosci_Kurs_komp_P1090425.jpg
b_160_120_16777215_00_images_stories_aktualnosci_Kurs_komp_P1090310.jpg b_160_120_16777215_00_images_stories_aktualnosci_Kurs_komp_P1090309.jpg b_160_120_16777215_00_images_stories_aktualnosci_Kurs_komp_P1090317.jpg
b_160_120_16777215_00_images_stories_aktualnosci_Kurs_komp_P1090422.jpg b_160_120_16777215_00_images_stories_aktualnosci_Kurs_komp_P1090423.jpg b_160_120_16777215_00_images_stories_aktualnosci_Kurs_komp_P1090424.jpg

Ze środków tych zakupiono również książki, które dostępne są w Wypożyczalni dla Dorosłych

b_100_140_16777215_00_images_stories_aktualnosci_Kurs_komp_internet-latwy.jpg

Internet. Łatwy start dla seniorów - Born Gunter

Jeśli chciałbyś zacząć korzystać z Internetu, a nie masz jeszcze doświadczenia z tym medium, to z pomocą tej książki wszystko stanie się łatwe!
Dowiesz się, co jest potrzebne, jak krok po kroku rozpocząć przygodę z Internetem oraz sprawnie się nim posługiwać.
Korzystanie z poczty elektronicznej, surfowanie po stronach WWW, wyszukiwanie informacji, czatowanie czy też dokonywanie zakupów nie będzie stanowić najmniejszej trudności.
Znajdziesz tu także cały rozdział poświęcony kwestii bezpieczeństwa podczas korzystania z Internetu.


b_100_140_16777215_00_images_stories_aktualnosci_Kurs_komp_internet-na-co.jpg

Internet na co dzień. Poradnik dla seniora - Sławik Mirosław

Przydatny poradnik, który nauczy nas, jak oswoić się z Internetem i sprawnie z niego korzystać. Autor tłumaczy, jak jest zorganizowany przepływ danych w sieci, jak uzyskać do niego dostęp i na jakich zasadach łączą się ze sobą komputery. Pokazuje, jak obsługiwać i konfigurować przeglądarkę internetową i jak za jej pomocą przeglądać zasoby sieci. Uczy, jak tworzyć na pulpicie skróty do stron, jak drukować wybrane informacje, jak korzystać z portali internetowych, popularnych komunikatorów i czatów. Podpowiada, jak założyć konto e-mail, jak wysyłać i odbierać wiadomości, tworzyć listę kontaktów, zmieniać ustawienia skrzynki pocztowej.


b_100_140_16777215_00_images_stories_aktualnosci_Kurs_komp_komputer-dla-seniorow.jpg

Komputer dla Seniorów - Jaronicki Adam

Umiejętność posługiwanie się komputerem, wyszukiwania informacji w Internecie stały się już standardem. Zakupy, bankowość, kanały informacyjne, rozrywka, poczta, telefonia, to tylko część możliwości, z których możemy skorzystać. Wbrew pozorom, nie są to umiejętności trudne do opanowania, wystarczy poznać kilka zasad i - może najważniejsze - nie bać się. Dlatego też, chcielibyśmy zaprosić wszystkich tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z komputerem, jaki i tych, którzy już próbują, do zabawy - pisania listów, oglądania zdjęć, wypowiadania się na forach, a może nawet do prowadzenia własnego dziennika internetowego. Czytelnik znajdzie w książce najważniejsze wiadomości dotyczące wyboru komputera, systemu operacyjnego Windows Vista, pomoc w jego skonfigurowaniu, ćwiczenia związane z obsługą programów tekstowych czy multimedialnych. Nauczy się wyszukiwać informacje w Internecie, odbierać i wysyłać pocztę majlową, dowie się, jak komunikować się przy pomocy telefonii internetowej, zapozna się z zasadami bezpieczeństwa w sieci oraz związanymi z tym tematem programami.


b_100_140_16777215_00_images_stories_aktualnosci_Kurs_komp_komputer-na-co.jpg

Komputer na co dzień. Poradnik dla seniora - Bremer Aleksander

Przystępnie napisany poradnik, który wprowadzi nas w tajniki trzech najpopularniejszych programów komputerowych - edytora tekstu, programu do prezentacji i aplikacji do obliczeń. Dzięki tej książce można nauczyć się tworzenia i formatowania tekstu w programie Word 2010, wstawiania w nim tabel i elementów graficznych, dokonywania autokorekty i drukowania. Przedstawiony w poradniku program PowerPoint 2010 pomoże nam przygotować prezentację złożoną z tekstu, zdjęć, grafik, rysunków, filmów, elementów dźwiękowych. Przydatny z życiu codziennym arkusz kalkulacyjny Excel 2010 ułatwi nam przygotowanie kosztorysu remontu, skalkulowanie spłaty kredytu czy zaplanowanie budżetu na wakacje.


b_100_140_16777215_00_images_stories_aktualnosci_Kurs_komp_pierwsze-kroki.jpg

Pierwsze kroki z komputerem. Poradnik dla seniora - Sławik Mirosław

Publikacja, która pomoże starszym osobom zrozumieć działanie komputera i opanować podstawowe umiejętności związane z jego obsługą. W przystępny sposób autor omawia budowę komputera i urządzeń towarzyszących, pokazuje, jak go uruchomić i wprowadza w tajniki systemu Windows. Dzięki tej książce można nauczyć się pisania i formatowania tekstu, zapisywania plików, tworzenia folderów i skrótów, instalowania drukarki, wprowadzania do tekstu elementów graficznych. Autor radzi również, jak zadbać o bezpieczeństwo zgromadzonych w komputerze treści i jak chronić się przed wirusami.


b_100_140_16777215_00_images_stories_aktualnosci_Kurs_komp_popularne-uslugi-internetowe.jpg

Popularne usługi internetowe. Poradnik dla seniora - Bremer Aleksander

Poradnik uczy, jak bezpiecznie i sprawnie załatwiać sprawy życiowe i urzędowe bez wychodzenia z domu. Autor pokazuje, jak korzystać z wyszukiwarek internetowych, katalogów, stron WWW i innych źródeł informacji w sieci. Uczy praktycznego korzystania ze sklepów internetowych i biur turystycznych, serwisów bankowych i administracyjnych, stron związanych z oświatą, szkoleniami, ogłoszeniami, ochroną zdrowia czy prowadzeniem biznesu. Radzi, jak bezpiecznie zawierać znajomości w sieci, jak prowadzić dyskusje na internetowych forach, jak korzystać z serwisów tematycznych i branżowych. Ostrzega przed zagrożeniami w sieci i uczy, jak chronić się przed nimi.


b_100_140_16777215_00_images_stories_aktualnosci_Kurs_komp_samo-sedno.jpg

Komputer i Internet dla seniorów - Wieprzkowicz Daniel

Kompleksowo opracowane porady i wskazówki dla dojrzałych internautów.

Potrzebujesz skorzystać z poczty elektronicznej? Chcesz odnowić kontakt z rodziną z drugiego końca Polski? Nie wiesz, jak napisać na komputerze, a potem wydrukować dokument? Sięgnij po nasz poradnik i przekonaj się, że obsługa komputera jest prosta, daje dostęp do wszystkich potrzebnych informacji i otwiera przed tobą nowe możliwości!

Napisany przystępnym językiem poradnik został przygotowany specjalnie dla osób powyżej 50 roku życia, które chcą zacząć swobodnie korzystać z komputera i nieograniczonych możliwości Internetu. Z poradnikiem szybko opanujesz obsługę sprzętu, wyszukiwanie informacji, płacenie rachunków przez Internet. Dowiesz się, jak robić zakupy bez wychodzenia z domu, oglądać filmy on line, brać udział w aukcjach internetowych, korzystać z serwisów społecznościowych czy poczty elektronicznej.

Przekonaj się, że znajomość obsługi komputera i umiejętność korzystania z Internetu zmieni twoje życie na lepsze!

Odnośnik do Biuletynu Informacji Publicznej Biblioteki Miejskiej

Odnośnik do strony internetowej Muzeum Historii Polski

Odnośnik do strony internetowej poświęconej projektowi Muzeum Historii Polski Patriotyzm Jutra
Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra"

Odnośnik do strony internetowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Projekty dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Odnośnik do Instytutu Książki

Odnośnik do Programu Dyskusyjnych Klubów Książki

Odnośnik do Biblioteki Narodowej

Odnośnik do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
Zakup nowości książkowych zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Odnośnik do strony internetowej miasta Ustka

Odnośnik do strony internetowej Usteckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Odnośnik do Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix

Odnośnik do serwisu informacyjnego Głosu Pomorza

Goniec Ustecki

Odnośnik do strony internetowej Polskiego Radia Koszalin

Odnośnik do profilu Facebook biblioteki

EMPEC Spółka z o.o. w Ustce


Usteckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.


WODOCIĄGI USTKA Sp. z o.o.


Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Ustce


"Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Ustce


Bank Spółdzielczy w Ustce

Biblioteki Cyfrowe

Odnośnik do Biblioteki Cyfrowej Polona

Odnośnik do Bałtyckiej Biblioteki Cyfrowej