W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się w naszej bibliotece spotkanie z Tanyą Valko - pisarką, poetką, tłumaczką, autorką bestsellerowej "Arabskiej sagi".
Autorka, która ponad 25 lat mieszkała i pracowała na Bliskim Wschodzie i krajach arabskich doskonale poznała realia życia codziennego podporządkowanemu prawu islamu. Swoje doświadczenia, obserwacje, przelała na karty książek. I chociaż opisane przez nią sytuacje nie dotyczyły autorki osobiście, są jednak zapisem autentycznych wydarzeń.
Podczas spotkania pisarka zdradziła plany związane z kontynuacją sagi arabskiej. Myśli również o nowym projekcie pisarskim związanym tematycznie z kulturą żydowską. Moderatorem spotkania był pan Igor Kaczmarczyk.
Obostrzenia i reżim sanitarny związany z COVID-19 ograniczył ilość chętnych uczestników. Dlatego mamy nadzieję, że na następne spotkanie będziemy mogli zaprosić wszystkich fanów prozy p. Valko.

spotkanie spotkanie spotkanie

Link do filmu: