W jakim miejscu na mapie przyszłaś/przyszedłeś na świat? Czy czas Twoich narodzin był czasem wojny czy pokoju? Czy urodziłaś/urodziłeś się w rodzinie zamożnej czy ubogiej? W jaki sposób samo doświadczenie narodzin mogło zdeterminować Twoje dalsze życie? Kim jesteś teraz? Czy czujesz więź z innymi ludźmi – bez względu na ich wiek, pochodzenie, płeć? A może boisz się odmienności, pozostając niemym świadkiem niechęci, nieufności czy wręcz – nienawiści w stosunku do “innej/innego”???
Na co naprawdę masz wpływ? Czy znajdziesz w sobie odwagę, by – wbrew wielu innym – zaprzyjaźnić się z “OBCĄ”?
Dziękujemy Fundacji Banina za wspaniały, poruszający monodram i wartościowy warsztat. Zbudowani dojrzałością poglądów i aktywnością młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 1 dziękujemy wszystkim uczestnikom dzisiejszego spektaklu, także obecnym pedagogom. Zapraszamy do Biblioteki!

Obca Obca Obca