Szanowna Pani / Szanowny Panie

Biblioteka Miejska w Ustce przetwarza Pani/Pana dane osobowe w zbiorach danych wynikających z obowiązku ich prowadzenia na mocy przepisów prawa.
Administratorem Danych jest Biblioteka Miejska w Ustce, 76-270 Ustka ul. Kopernika 22. W każdej sprawie dotyczącej Państwa danych osobowych można się skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych  – którym u Administratora jest Alicja Jachowicz za pośrednictwem adresu e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Podstawą prawną przetwarzania danych osobowych znajdujących się w zbiorach danych przetwarzanych przez Bibliotekę Miejską w Ustce jest art. 6 ust 1 lit. c Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Oznacza to, że Pani/Pana dane będą przetwarzane w celu wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze danych.
Pani/Pana dane mogą być przekazywane jedynie podmiotom mającym podstawę prawną otrzymania takich informacji.
Dane osobowe będą przetwarzane przez czas wskazany w przepisach prawa ze szczególnym uwzględnieniem ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do tych danych i ich sprostowania, a także prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy prawa.
Pani/Pana dane nie będą podlegały automatyzacji podejmowania decyzji oraz nie będą profilowane, a także nie są przekazywane do państw trzecich.

Miejsce za miejscem, dzień za dniem, człowiek za człowiekiem... upływał czas projektu #MłodziCzytają 3.0. Dziś spektakularnie zakończyliśmy jego tegoroczną edycję - uroczystym wręczeniem nagród w 2. Usteckich Potyczkach Ortograficznych podczas spotkania autorskiego z Michałem Szulimem - muzykiem, wokalistą zespołu Plateau i niestrudzonym podróżnikiem. Dzisiejsze spotkanie, pełne emocji, wrażeń, ciekawostek dotyczyło podróży do Etiopii. Egzotyka pejzaży, tradycji, obyczajów stanowiła momentami niemałe zaskoczenie.
Dziękujemy za Waszą obecność i aktywność podczas wszystkich projektowych wydarzeń. Jesteśmy wdzięczni, że mamy wokół siebie fenomenalnych, zdolnych, kreatywnych i pomocnych ludzi. Mamy nadzieję, że tak pozostanie!
Poniżej publikujemy listę zwyciężczyń i zwycięzców tegorocznego dyktanda. Gratulujemy!

Mistrzynie i Mistrzowie dzisiejszych potyczek:

- Kategoria Klasy VIII Szkoły Podstawowej:

1 miejsce – Iwo Miśkowiak SP nr 1
2 miejsce – Kamil Niemkowicz SP nr 3
3 miejsce – Natalia Łepkowska SP nr 1

- Kategoria Szkoły Średnie:

1 miejsce – Helen Aslan LO Gdynia
2 miejsce – Jakub Komendo ZSOiT w Ustce
3 miejsce – Martyna Szewczak ZSOiT w Ustce

- Kategoria Dorośli:

1 miejsce – Ewelina Łunkiewicz
2 miejsce – Anna Bagińska
3 miejsce – Janina Hamerlik

- Kategoria Urząd Miasta:

1 miejsce – Eliza Mordal

Gratulujemy wszystkim uczestniczkom i uczestnikom. Dziękujemy: Pani Annie Polonis za przygotowanie i sprawdzenie dyktanda (a była to praca żmudna i czasochłonna – prac było ponad 150!), Państwu Monice i Jakubowi Graczykom za gościnę i pomoc wszelaką, Rysiowi SAS Nowakowskiemu za czujne oko. :)

Wydarzenie w ramach Programu Partnerstwo dla Książki #MłodziCzytają 3.0 dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Urzędu Miasta Ustka.

2 Usteckie Potyczki Ortograficzne 2 Usteckie Potyczki Ortograficzne 2 Usteckie Potyczki Ortograficzne
  2 Usteckie Potyczki Ortograficzne