Tym razem cofnęłyśmy się w przeszłość. A dokładniej do lat 90- tych XXw. czyli czasu przemian. Powiało nowościami i tzw. Zachodem. Polacy masowo kupowali odkurzacze marki "Rainbow", byli milionerami a także zaczęły rodzić się fortuny, które miały swój początek na Stadionie Dziesięciolecia w Warszawie.

Stare czasy przypomnieli nam dziennikarze związani przez lata z Gazetą Wyborczą i publikujący na jej łamach reportaże, które zebrali w książce pt.: "Niepowtarzalny urok likwidacji" Paweł Lipiński i Michał Matys. Pozycja przez to, że porusza brdzo przekrojowo problem transformacji w Polsce pozwala poczuć klimat tamtych dni.

W trakcie spotkania panie wspominały co im utkwiło w pamięci z początku lat 90-tych, jak odbierały te przemiany. Co z nich zostało do dziś, jak ewoluowały.

Następne spotkanie odbędzie się 11 grudnia. Dyskutować będziemy o książce Isabel Allende " W samym środku zimy". Jednocześnie nadal zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, które chciałyby dołączyć do naszej przesympatycznej grupy.

O czym zawiadamiają moderatorki DKK-

Weronika Głowacka