Szanowna Pani / Szanowny Panie

Biblioteka Miejska w Ustce przetwarza Pani/Pana dane osobowe w zbiorach danych wynikających z obowiązku ich prowadzenia na mocy przepisów prawa.
Administratorem Danych jest Biblioteka Miejska w Ustce, 76-270 Ustka ul. Kopernika 22. W każdej sprawie dotyczącej Państwa danych osobowych można się skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych  – którym u Administratora jest Alicja Jachowicz za pośrednictwem adresu e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Podstawą prawną przetwarzania danych osobowych znajdujących się w zbiorach danych przetwarzanych przez Bibliotekę Miejską w Ustce jest art. 6 ust 1 lit. c Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Oznacza to, że Pani/Pana dane będą przetwarzane w celu wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze danych.
Pani/Pana dane mogą być przekazywane jedynie podmiotom mającym podstawę prawną otrzymania takich informacji.
Dane osobowe będą przetwarzane przez czas wskazany w przepisach prawa ze szczególnym uwzględnieniem ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do tych danych i ich sprostowania, a także prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy prawa.
Pani/Pana dane nie będą podlegały automatyzacji podejmowania decyzji oraz nie będą profilowane, a także nie są przekazywane do państw trzecich.

Tym razem cofnęłyśmy się w przeszłość. A dokładniej do lat 90- tych XXw. czyli czasu przemian. Powiało nowościami i tzw. Zachodem. Polacy masowo kupowali odkurzacze marki "Rainbow", byli milionerami a także zaczęły rodzić się fortuny, które miały swój początek na Stadionie Dziesięciolecia w Warszawie.

Stare czasy przypomnieli nam dziennikarze związani przez lata z Gazetą Wyborczą i publikujący na jej łamach reportaże, które zebrali w książce pt.: "Niepowtarzalny urok likwidacji" Paweł Lipiński i Michał Matys. Pozycja przez to, że porusza brdzo przekrojowo problem transformacji w Polsce pozwala poczuć klimat tamtych dni.

W trakcie spotkania panie wspominały co im utkwiło w pamięci z początku lat 90-tych, jak odbierały te przemiany. Co z nich zostało do dziś, jak ewoluowały.

Następne spotkanie odbędzie się 11 grudnia. Dyskutować będziemy o książce Isabel Allende " W samym środku zimy". Jednocześnie nadal zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, które chciałyby dołączyć do naszej przesympatycznej grupy.

O czym zawiadamiają moderatorki DKK-

Weronika Głowacka