Bohater dzisiejszego dyktanda obchodziłby imieniny w styczniu. Bez wątpienia nie zawahałby się przed organizacją imieninowego party w pociągu InterCity podczas wymarzonych, urlopowych wojaży. Bez wątpienia impreza byłaby wegańska, na pohybel wszechobecnym mięsożercom i nierozsądnym fanom fastfoodowych dań. W ruch poszłyby kolorowe lunchboxy, a w nich – oprószone prażonymi orzechami bakłażany, frytki z piżmowej dyni czy cukiniowe placuszki z sezamową posypką (żal tylko nieszczęśników – alergików). Czy to w Gniewie, czy w Golubiu – Dobrzyniu dziarski Henryk ochoczo (i heroicznie) promowałby ekologiczne i bezmięsne odżywianie!

Wszystkim uczestniczkom i uczestnikom dzisiejszych 2. Usteckich Potyczek Ortograficznych gratulujemy odwagi i determinacji! Przypominamy, że ogłoszenie wyników nastąpi 22 listopada, o godzinie 17.00, podczas spotkania autorskiego z Michałem Szulimem, również amatorem wojaż.

Dyktando zostało zorganizowane w ramach projektu #MłodziCzytają 3.0 dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

2. Usteckie Potyczki Ortograficzne 2. Usteckie Potyczki Ortograficzne 2. Usteckie Potyczki Ortograficzne

Link do filmu:
FILM