11 listopada w ramach miejskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości odbyła się uroczysta premiera filmu „Nieugięty z Westerplatte – Franciszek Dąbrowski. Usteckie ślady bohatera”. Tym samym realizacja projektu, dofinansowanego przez Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu Patriotyzm Jutra, dobiegła końca.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam przy produkcji filmu i towarzyszącym jej działaniom projektowym. Wielkie brawa dla naszej młodzieży: Weroniki Gruszczyńskiej, Wiktorii Bieniek, Laury Bujak, Martyny Więch, Gosi Poprawy i Jakuba Więckiewicza. Ogromne podziękowania i gratulacje dla pana Marcina Prusaka - scenariusz i reżyseria - oraz pana Bogusława Matuszkiewicza - zdjęcia i montaż.
Nie sposób wszystkim podziękować za przychylność i wsparcie. Dzięki za pomoc i wsparcie dla pana Marcina Barnowskiego, komendanta Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej im. admirała floty Józefa Unruga komandora Grzegorza Okuljara, komandora podporucznika Roberta Biernaczyka, pana Feliksa Cyniaka, sekcji wokalnej Usteckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku - Żyj kolorowo, pana Adama Wrońskiego, naczelnikowi Wydziału Spraw Społecznych Oświaty Kultury i Sportu panu Piotrowi Wszółkowskiemu oraz wielkie dzięki gospodarzom Kina Delfin, którzy nieodpłatnie udostępnili nam salę kinową. Dziękujemy także za wszystkie udostępnione materiały - Bunkry Blüchera Twierdza Ustka, Szkoła Podstawowa nr 3 im. gen. Mariusza Zaruskiego w Ustce, Towarzystwu Przyjaciół Ustki. Pozdrawiamy serdecznie Fundację Banina.
Zachęcamy do obejrzenia filmu, który jest dostępny pod linkiem Nieugięty z Westerplatte - Franciszek Dąbrowski. Usteckie ślady bohatera - link do filmu umieszczonego na platformie Youtube
Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie na dzisiejszą uroczystość.

Usteckie ślady Franciszka Dąbrowskiego - premiera filmu Usteckie ślady Franciszka Dąbrowskiego - premiera filmu Usteckie ślady Franciszka Dąbrowskiego - premiera filmu

Link do filmu:
FILM