Szanowna Pani / Szanowny Panie

Biblioteka Miejska w Ustce przetwarza Pani/Pana dane osobowe w zbiorach danych wynikających z obowiązku ich prowadzenia na mocy przepisów prawa.
Administratorem Danych jest Biblioteka Miejska w Ustce, 76-270 Ustka ul. Kopernika 22. W każdej sprawie dotyczącej Państwa danych osobowych można się skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych  – którym u Administratora jest Alicja Jachowicz za pośrednictwem adresu e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Podstawą prawną przetwarzania danych osobowych znajdujących się w zbiorach danych przetwarzanych przez Bibliotekę Miejską w Ustce jest art. 6 ust 1 lit. c Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Oznacza to, że Pani/Pana dane będą przetwarzane w celu wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze danych.
Pani/Pana dane mogą być przekazywane jedynie podmiotom mającym podstawę prawną otrzymania takich informacji.
Dane osobowe będą przetwarzane przez czas wskazany w przepisach prawa ze szczególnym uwzględnieniem ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do tych danych i ich sprostowania, a także prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy prawa.
Pani/Pana dane nie będą podlegały automatyzacji podejmowania decyzji oraz nie będą profilowane, a także nie są przekazywane do państw trzecich.

Niektórzy budzą się z pieśnią na ustach. Inni – w wisielczym nastroju. Prawdopodobnie jednak łączy nas jedno – niezmiennym świadkiem naszego codziennego zasypiania i przebudzania jest… smartfon. Wiedzieliście? My już wiemy – po dzisiejszym spotkaniu z autorem, Krzysztofem Piersą. Autor publikacji: “Trener marzeń”, “Komputerowy ćpun” czy “Kosmiczne bobry i zemsta księżycowej szarańczy” jest również terapeutą do spraw uzależnień i doświadczonym graczem komputerowym. Tych zagadnień bowiem dotyczyły między innymi dzisiejsze spotkania z młodzieżą klas 7-8 Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 w Ustce. Okazuje się, że uzależnienie od grania, surfowanie po Internecie i nadużywanie smartfonów to problemy nie tylko dzieci i młodzieży – często na równi dotyczą dorosłych.
O symptomach nałogu, mitach dotyczących gier, zyskach i stratach z grania, o tym, jak sobie radzić, gdy rozpoznamy u siebie (lub kogoś z naszych bliskich) niepokojące objawy, o marzeniach oraz najskuteczniejszych metodach zapuszczania wąsów toczyły się dziś dyskusje w usteckiej Bibliotece Miejskiej w ramach projektu dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - #Młodzi Czytają 3.0

Planszoluby Planszoluby Planszoluby