Niektórzy budzą się z pieśnią na ustach. Inni – w wisielczym nastroju. Prawdopodobnie jednak łączy nas jedno – niezmiennym świadkiem naszego codziennego zasypiania i przebudzania jest… smartfon. Wiedzieliście? My już wiemy – po dzisiejszym spotkaniu z autorem, Krzysztofem Piersą. Autor publikacji: “Trener marzeń”, “Komputerowy ćpun” czy “Kosmiczne bobry i zemsta księżycowej szarańczy” jest również terapeutą do spraw uzależnień i doświadczonym graczem komputerowym. Tych zagadnień bowiem dotyczyły między innymi dzisiejsze spotkania z młodzieżą klas 7-8 Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 w Ustce. Okazuje się, że uzależnienie od grania, surfowanie po Internecie i nadużywanie smartfonów to problemy nie tylko dzieci i młodzieży – często na równi dotyczą dorosłych.
O symptomach nałogu, mitach dotyczących gier, zyskach i stratach z grania, o tym, jak sobie radzić, gdy rozpoznamy u siebie (lub kogoś z naszych bliskich) niepokojące objawy, o marzeniach oraz najskuteczniejszych metodach zapuszczania wąsów toczyły się dziś dyskusje w usteckiej Bibliotece Miejskiej w ramach projektu dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - #Młodzi Czytają 3.0

Planszoluby Planszoluby Planszoluby

Link do filmu: