Szanowna Pani / Szanowny Panie

Biblioteka Miejska w Ustce przetwarza Pani/Pana dane osobowe w zbiorach danych wynikających z obowiązku ich prowadzenia na mocy przepisów prawa.
Administratorem Danych jest Biblioteka Miejska w Ustce, 76-270 Ustka ul. Kopernika 22. W każdej sprawie dotyczącej Państwa danych osobowych można się skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych  – którym u Administratora jest Alicja Jachowicz za pośrednictwem adresu e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Podstawą prawną przetwarzania danych osobowych znajdujących się w zbiorach danych przetwarzanych przez Bibliotekę Miejską w Ustce jest art. 6 ust 1 lit. c Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Oznacza to, że Pani/Pana dane będą przetwarzane w celu wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze danych.
Pani/Pana dane mogą być przekazywane jedynie podmiotom mającym podstawę prawną otrzymania takich informacji.
Dane osobowe będą przetwarzane przez czas wskazany w przepisach prawa ze szczególnym uwzględnieniem ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do tych danych i ich sprostowania, a także prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy prawa.
Pani/Pana dane nie będą podlegały automatyzacji podejmowania decyzji oraz nie będą profilowane, a także nie są przekazywane do państw trzecich.

Ostatniej soboty - 20 lipca - Biblioteka Miejska w Ustce gościła na obiektach usteckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Okazją stał się IV bieg w ramach Grand Prix Ustki sygnowany mianem "Biegu Usteckiej Krówki". Bibliotekarze animowali plenerowe wersje gier: "Ślimaki to mięczaki" oraz "Fun Farm", a także aktywizowali najmłodszych przy stanowiskach z puzzlami. Chętnych, ku naszej radości, nie brakowało. Okazuje się, że - oprócz kondycji fizycznej - młodzi ustczanie dbają również o sprawność umysłu - jeden z uczestników plenerowych planszówek określił je mianem "dobrych na mózg".
Amatorów gier planszowych i karcianych zapraszamy już w najbliższy piątek, 26 lipca, w godzinach od 16 do 20 do Czytelni dla Dorosłych naszej biblioteki na spotkanie PLANSZOLUBÓW.

Spotkanie planszowkowe w plenerze Spotkanie planszowkowe w plenerze Spotkanie planszowkowe w plenerze
Spotkanie planszowkowe w plenerze Spotkanie planszowkowe w plenerze