O zgubnie pojmowanych: patriotyzmie, wolności, tolerancji; o podatności na manipulację i niebezpieczeństwach z tym związanych, o szkodliwych, a tak powszechnych w naszej codzienności "-izmach" rozmawialiśmy dzisiaj w Czytelni dla Dorosłych naszej biblioteki. Pretekstem tego cennego spotkania był monodram Fundacji Banina "Kolorowa, czyli biało-czerwona", a udział w spotkaniu wzięli uczestnicy projektu "Nieugięty z Westerplatte - Franciszek Dąbrowski. Usteckie ślady bohatera" oraz ich rówieśnicy.
Spektakl dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra".

Kolorowa czyli biało-czerwona monodram Fundacji Banina Kolorowa czyli biało-czerwona monodram Fundacji Banina Kolorowa czyli biało-czerwona monodram Fundacji Banina
  Kolorowa czyli biało-czerwona monodram Fundacji Banina