Szanowna Pani / Szanowny Panie

Biblioteka Miejska w Ustce przetwarza Pani/Pana dane osobowe w zbiorach danych wynikających z obowiązku ich prowadzenia na mocy przepisów prawa.
Administratorem Danych jest Biblioteka Miejska w Ustce, 76-270 Ustka ul. Kopernika 22. W każdej sprawie dotyczącej Państwa danych osobowych można się skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych  – którym u Administratora jest Alicja Jachowicz za pośrednictwem adresu e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Podstawą prawną przetwarzania danych osobowych znajdujących się w zbiorach danych przetwarzanych przez Bibliotekę Miejską w Ustce jest art. 6 ust 1 lit. c Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Oznacza to, że Pani/Pana dane będą przetwarzane w celu wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze danych.
Pani/Pana dane mogą być przekazywane jedynie podmiotom mającym podstawę prawną otrzymania takich informacji.
Dane osobowe będą przetwarzane przez czas wskazany w przepisach prawa ze szczególnym uwzględnieniem ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do tych danych i ich sprostowania, a także prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy prawa.
Pani/Pana dane nie będą podlegały automatyzacji podejmowania decyzji oraz nie będą profilowane, a także nie są przekazywane do państw trzecich.

Dlaczego tak zaczytujemy się wszelką sensacją, kryminałami, thrillerami?

Na czym polega fenomen czytelniczy "Dziewczyny z pociągu" Pauli Hawkins?

Na te i inne tematy dyskutowałyśmy na kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki. Analizując ten gatunek literacki Panie podkreśliły umiejętność autorki w budowaniu napięcia, gry na ludzkich emocjach. Doceniły rozbudowaną warstwę obyczajową i ciekawie skonstruowaną postać psychologiczną głównej bohaterki. Od powieści Agathy Christie i Arthura Conana Doyla do współczesnej pozycji Lee Childa i Camili Läckberg- pokusiłyśmy się na taką analizę gatunku.

Nie wszystkie Panie są wielbicielkami tego gatunku, dla niektórych przeczytanie tej książki było prawdziwym wyzwaniem, którego się podjęły aby zapoznać się także i z tym gatunkiem literackim.

Jednym Paniom się podobała ta pozycja, innym wręcz przeciwnie. Jednakże żadnej nie pozostawiła obojętnym.

Następne spotkanie odbędzie się 17 kwietnia. Będziemy wtedy dyskutować o "Saszeńce" autorstwa Simona Montefiore.

Jednocześnie nadal zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, które chciałyby dołączyć do naszej przesympatycznej grupy

O czym zawiadamiają moderatorki DKK-

Weronika Głowacka