Dlaczego tak zaczytujemy się wszelką sensacją, kryminałami, thrillerami?

Na czym polega fenomen czytelniczy "Dziewczyny z pociągu" Pauli Hawkins?

Na te i inne tematy dyskutowałyśmy na kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki. Analizując ten gatunek literacki Panie podkreśliły umiejętność autorki w budowaniu napięcia, gry na ludzkich emocjach. Doceniły rozbudowaną warstwę obyczajową i ciekawie skonstruowaną postać psychologiczną głównej bohaterki. Od powieści Agathy Christie i Arthura Conana Doyla do współczesnej pozycji Lee Childa i Camili Läckberg- pokusiłyśmy się na taką analizę gatunku.

Nie wszystkie Panie są wielbicielkami tego gatunku, dla niektórych przeczytanie tej książki było prawdziwym wyzwaniem, którego się podjęły aby zapoznać się także i z tym gatunkiem literackim.

Jednym Paniom się podobała ta pozycja, innym wręcz przeciwnie. Jednakże żadnej nie pozostawiła obojętnym.

Następne spotkanie odbędzie się 17 kwietnia. Będziemy wtedy dyskutować o "Saszeńce" autorstwa Simona Montefiore.

Jednocześnie nadal zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, które chciałyby dołączyć do naszej przesympatycznej grupy

O czym zawiadamiają moderatorki DKK-

Weronika Głowacka