Szanowna Pani / Szanowny Panie

Biblioteka Miejska w Ustce przetwarza Pani/Pana dane osobowe w zbiorach danych wynikających z obowiązku ich prowadzenia na mocy przepisów prawa.
Administratorem Danych jest Biblioteka Miejska w Ustce, 76-270 Ustka ul. Kopernika 22. W każdej sprawie dotyczącej Państwa danych osobowych można się skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych  – którym u Administratora jest Alicja Jachowicz za pośrednictwem adresu e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Podstawą prawną przetwarzania danych osobowych znajdujących się w zbiorach danych przetwarzanych przez Bibliotekę Miejską w Ustce jest art. 6 ust 1 lit. c Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Oznacza to, że Pani/Pana dane będą przetwarzane w celu wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze danych.
Pani/Pana dane mogą być przekazywane jedynie podmiotom mającym podstawę prawną otrzymania takich informacji.
Dane osobowe będą przetwarzane przez czas wskazany w przepisach prawa ze szczególnym uwzględnieniem ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do tych danych i ich sprostowania, a także prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy prawa.
Pani/Pana dane nie będą podlegały automatyzacji podejmowania decyzji oraz nie będą profilowane, a także nie są przekazywane do państw trzecich.

Fascynatka kulinariów, bohaterka dzisiejszego dyktanda – Halinka byłaby dumna z frekwencji i determinacji uczestniczek i uczestników 1. Usteckich Potyczek Ortograficznych. Odbyły się one w gościnnym kinie Delfin, dzięki współpracy Biblioteki Miejskiej i Usteckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, objęte Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta Ustka.
Halinka z pewnością odnotowałaby w swoim sztambuchu, ku zdziwieniu wścibskiego i chuderlawego hipochondryka – Wawrzyńca, że naszpikowane pułapkami dyktando autorstwa mgr Anny Polonis wzbudziło trwożne spojrzenia przybyłej młodzieży, siejąc jednocześnie zamęt i ferment na sali. Wśród rozochoconych piszących, żądnych współzawodnictwa, liczną i silną – jak się okazało doskonale przygotowaną grupę stanowili usteccy urzędnicy (prym wiódł tu wiceburmistrz – pan Bartosz Gwóźdź-Sproketowski, za nim uplasowały się panie: Eliza Mordal i Marta Niemkowicz).
Użytkownicy Facebooka nieobecni dziś na kinowej sali – apelujemy – ocknijcie się ze scrollowania kolejnych stron i przyłączcie do nas podczas kolejnych potyczek. Kto wie – może z drżeniem obudzi się i w Was przyszły mistrz polskiej ortografii?

Mistrzynie i Mistrzowie dzisiejszych potyczek:

- Kategoria Klasy VIII Szkoły Podstawowej – Gimnazjum:

1 miejsce – Adam Zarzycki
2 miejsce – Helen Aslan
3 miejsce – Wiktoria Bieniek

- Kategoria Szkoły Średnie:

1 miejsce – Anna Bagińska
2 miejsce – Oskar Kopicki
3 miejsce – Patrycja Twardowska

- Kategoria Dorośli:

1 miejsce – Ewelina Łunkiewicz
2 miejsce – Oskar Skumiał
3 miejsce – Janina Hamerlik

Gratulujemy wszystkim uczestniczkom i uczestnikom. Dziękujemy: Pani Annie Polonis, Paniom sprawdzającym dyktanda (a była to praca żmudna i czasochłonna – prac było ponad 130!), UUTW – sekcja kabaretowa pod kierunkiem Pani Barbary Wawrowskiej za ubogacenie występem czasu pracy Jury, Panu Adamowi Wrońskiemu za oprawę i opiekę dźwiękowo-muzyczną, Państwu Monice i Jakubowi Graczykom za gościnę pomoc wszelaką, Rysiowi SAS Nowakowskiemu za czujne oko. :)

Wydarzenie w ramach Programu Partnerstwo dla Książki # Młodzi Czytają 2.0 dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Urzędu Miasta Ustka.

dixit dixit dixit