Fascynatka kulinariów, bohaterka dzisiejszego dyktanda – Halinka byłaby dumna z frekwencji i determinacji uczestniczek i uczestników 1. Usteckich Potyczek Ortograficznych. Odbyły się one w gościnnym kinie Delfin, dzięki współpracy Biblioteki Miejskiej i Usteckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, objęte Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta Ustka.
Halinka z pewnością odnotowałaby w swoim sztambuchu, ku zdziwieniu wścibskiego i chuderlawego hipochondryka – Wawrzyńca, że naszpikowane pułapkami dyktando autorstwa mgr Anny Polonis wzbudziło trwożne spojrzenia przybyłej młodzieży, siejąc jednocześnie zamęt i ferment na sali. Wśród rozochoconych piszących, żądnych współzawodnictwa, liczną i silną – jak się okazało doskonale przygotowaną grupę stanowili usteccy urzędnicy (prym wiódł tu wiceburmistrz – pan Bartosz Gwóźdź-Sproketowski, za nim uplasowały się panie: Eliza Mordal i Marta Niemkowicz).
Użytkownicy Facebooka nieobecni dziś na kinowej sali – apelujemy – ocknijcie się ze scrollowania kolejnych stron i przyłączcie do nas podczas kolejnych potyczek. Kto wie – może z drżeniem obudzi się i w Was przyszły mistrz polskiej ortografii?

Mistrzynie i Mistrzowie dzisiejszych potyczek:

- Kategoria Klasy VIII Szkoły Podstawowej – Gimnazjum:

1 miejsce – Adam Zarzycki
2 miejsce – Helen Aslan
3 miejsce – Wiktoria Bieniek

- Kategoria Szkoły Średnie:

1 miejsce – Anna Bagińska
2 miejsce – Oskar Kopicki
3 miejsce – Patrycja Twardowska

- Kategoria Dorośli:

1 miejsce – Ewelina Łunkiewicz
2 miejsce – Oskar Skumiał
3 miejsce – Janina Hamerlik

Gratulujemy wszystkim uczestniczkom i uczestnikom. Dziękujemy: Pani Annie Polonis, Paniom sprawdzającym dyktanda (a była to praca żmudna i czasochłonna – prac było ponad 130!), UUTW – sekcja kabaretowa pod kierunkiem Pani Barbary Wawrowskiej za ubogacenie występem czasu pracy Jury, Panu Adamowi Wrońskiemu za oprawę i opiekę dźwiękowo-muzyczną, Państwu Monice i Jakubowi Graczykom za gościnę pomoc wszelaką, Rysiowi SAS Nowakowskiemu za czujne oko. :)

Wydarzenie w ramach Programu Partnerstwo dla Książki # Młodzi Czytają 2.0 dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Urzędu Miasta Ustka.

dixit dixit dixit

Odnośnik do programu Równać Szanse