Szanowna Pani / Szanowny Panie

Biblioteka Miejska w Ustce przetwarza Pani/Pana dane osobowe w zbiorach danych wynikających z obowiązku ich prowadzenia na mocy przepisów prawa.
Administratorem Danych jest Biblioteka Miejska w Ustce, 76-270 Ustka ul. Kopernika 22. W każdej sprawie dotyczącej Państwa danych osobowych można się skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych  – którym u Administratora jest Alicja Jachowicz za pośrednictwem adresu e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Podstawą prawną przetwarzania danych osobowych znajdujących się w zbiorach danych przetwarzanych przez Bibliotekę Miejską w Ustce jest art. 6 ust 1 lit. c Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Oznacza to, że Pani/Pana dane będą przetwarzane w celu wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze danych.
Pani/Pana dane mogą być przekazywane jedynie podmiotom mającym podstawę prawną otrzymania takich informacji.
Dane osobowe będą przetwarzane przez czas wskazany w przepisach prawa ze szczególnym uwzględnieniem ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do tych danych i ich sprostowania, a także prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy prawa.
Pani/Pana dane nie będą podlegały automatyzacji podejmowania decyzji oraz nie będą profilowane, a także nie są przekazywane do państw trzecich.

Fascynatka kulinariów, bohaterka dzisiejszego dyktanda – Halinka byłaby dumna z frekwencji i determinacji uczestniczek i uczestników 1. Usteckich Potyczek Ortograficznych. Odbyły się one w gościnnym kinie Delfin, dzięki współpracy Biblioteki Miejskiej i Usteckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, objęte Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta Ustka.
Halinka z pewnością odnotowałaby w swoim sztambuchu, ku zdziwieniu wścibskiego i chuderlawego hipochondryka – Wawrzyńca, że naszpikowane pułapkami dyktando autorstwa mgr Anny Polonis wzbudziło trwożne spojrzenia przybyłej młodzieży, siejąc jednocześnie zamęt i ferment na sali. Wśród rozochoconych piszących, żądnych współzawodnictwa, liczną i silną – jak się okazało doskonale przygotowaną grupę stanowili usteccy urzędnicy (prym wiódł tu wiceburmistrz – pan Bartosz Gwóźdź-Sproketowski, za nim uplasowały się panie: Eliza Mordal i Marta Niemkowicz).
Użytkownicy Facebooka nieobecni dziś na kinowej sali – apelujemy – ocknijcie się ze scrollowania kolejnych stron i przyłączcie do nas podczas kolejnych potyczek. Kto wie – może z drżeniem obudzi się i w Was przyszły mistrz polskiej ortografii?

Mistrzynie i Mistrzowie dzisiejszych potyczek:

- Kategoria Klasy VIII Szkoły Podstawowej – Gimnazjum:

1 miejsce – Adam Zarzycki
2 miejsce – Helen Aslan
3 miejsce – Wiktoria Bieniek

- Kategoria Szkoły Średnie:

1 miejsce – Anna Bagińska
2 miejsce – Oskar Kopicki
3 miejsce – Patrycja Twardowska

- Kategoria Dorośli:

1 miejsce – Ewelina Łunkiewicz
2 miejsce – Oskar Skumiał
3 miejsce – Janina Hamerlik

Gratulujemy wszystkim uczestniczkom i uczestnikom. Dziękujemy: Pani Annie Polonis, Paniom sprawdzającym dyktanda (a była to praca żmudna i czasochłonna – prac było ponad 130!), UUTW – sekcja kabaretowa pod kierunkiem Pani Barbary Wawrowskiej za ubogacenie występem czasu pracy Jury, Panu Adamowi Wrońskiemu za oprawę i opiekę dźwiękowo-muzyczną, Państwu Monice i Jakubowi Graczykom za gościnę pomoc wszelaką, Rysiowi SAS Nowakowskiemu za czujne oko. :)

Wydarzenie w ramach Programu Partnerstwo dla Książki # Młodzi Czytają 2.0 dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Urzędu Miasta Ustka.

dixit dixit dixit
dixit dixit dixit
dixit dixit dixit
dixit dixit dixit
dixit dixit dixit
dixit dixit dixit
dixit dixit dixit
dixit dixit dixit
dixit dixit dixit
dixit dixit dixit

Odnośnik do Biuletynu Informacji Publicznej Biblioteki Miejskiej

Odnośnik do strony internetowej Muzeum Historii Polski

Odnośnik do strony internetowej poświęconej projektowi Muzeum Historii Polski Patriotyzm Jutra
Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra"

Odnośnik do strony internetowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Projekty dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Odnośnik do Instytutu Książki

Odnośnik do Programu Dyskusyjnych Klubów Książki

Odnośnik do Biblioteki Narodowej

Odnośnik do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
Zakup nowości książkowych zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Odnośnik do strony internetowej miasta Ustka

Odnośnik do strony internetowej Usteckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Odnośnik do Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix

Odnośnik do serwisu informacyjnego Głosu Pomorza

Goniec Ustecki

Odnośnik do strony internetowej Polskiego Radia Koszalin

Odnośnik do profilu Facebook biblioteki

EMPEC Spółka z o.o. w Ustce


Usteckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.


WODOCIĄGI USTKA Sp. z o.o.


Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Ustce


"Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Ustce


Bank Spółdzielczy w Ustce

Biblioteki Cyfrowe

Odnośnik do Biblioteki Cyfrowej Polona

Odnośnik do Bałtyckiej Biblioteki Cyfrowej