Szanowna Pani / Szanowny Panie

Biblioteka Miejska w Ustce przetwarza Pani/Pana dane osobowe w zbiorach danych wynikających z obowiązku ich prowadzenia na mocy przepisów prawa.
Administratorem Danych jest Biblioteka Miejska w Ustce, 76-270 Ustka ul. Kopernika 22. W każdej sprawie dotyczącej Państwa danych osobowych można się skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych  – którym u Administratora jest Alicja Jachowicz za pośrednictwem adresu e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Podstawą prawną przetwarzania danych osobowych znajdujących się w zbiorach danych przetwarzanych przez Bibliotekę Miejską w Ustce jest art. 6 ust 1 lit. c Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Oznacza to, że Pani/Pana dane będą przetwarzane w celu wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze danych.
Pani/Pana dane mogą być przekazywane jedynie podmiotom mającym podstawę prawną otrzymania takich informacji.
Dane osobowe będą przetwarzane przez czas wskazany w przepisach prawa ze szczególnym uwzględnieniem ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do tych danych i ich sprostowania, a także prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy prawa.
Pani/Pana dane nie będą podlegały automatyzacji podejmowania decyzji oraz nie będą profilowane, a także nie są przekazywane do państw trzecich.

Pomysłowi, kreatywni, twórczy, wspaniali, fantastyczni, fenomenalni - to tylko garść synonimów, jakimi moglibyśmy wraz z bibliotecznym molem określić uczestników dzisiejszej mobilnej gry miejskiej "Złote Ust(k)a czyli znajdźmy wspólny język". Okazało się bowiem, że MŁODZI CZYTAJĄ i to jeszcze jak! Dzięki temu ich znajomość polszczyzny napawa radością i dumą.
Przewidywania dotyczące kapryśnej aury sprawdziły się - nie ma jednak tego złego... Przygotowany plan awaryjny pozwolił grze zaistnieć w warunkach stacjonarnych - dzięki czemu Uczestniczki i Uczestnicy mogli poznać nieznane dotychczas zakamarki Biblioteki i - co najpiękniejsze - skorzystać z pomocy księgozbioru podczas rozwiązywania zadań. Smartfony okazały się pomocne, lecz mimo to - ku pokrzepieniu serc naszych i uradowanego molika - to książki, czasopisma i stary, dobry zestaw "karteczka+ołówek" były najczęściej wybieranym zestawem ratunkowym. Graczki i Gracze, zmuszeni do porzucenia niechlujności czy skrótowości języka polskiego, typowej dla pisanych smsów, poradzili sobie doskonale - cyzelując wszystkie znaki diakrytyczne i interpunkcyjne. Wykazali kreatywność w rozwiązywaniu szarad, czym zachwycili kontrolerów gry. Zawzięta walka trwała do ostatnich chwil, molik obserwując finiszujących obgryzł paznokcie u wszelkich swych odnóży. Pokrzepieni zestawem "nieustraszonego polonisty" czyli - droŻDŻÓwkami i Herbatą - uczestnicy oczekiwali na werdykt. A ten głosił uroczyście, iż w czołówce zwycięzców mobilnej gry miejskiej "Złote Ust(k)a...", odbywającej się w ramach projektu #Młodzi Czytają 2.0, realizowanego w partnerstwie z Uniwersytetem Trzeciego Wieku, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury i Urzędu Miasta Ustka, uplasowały się zespoły:
- I miejsce - "Trójka" - 68 punktów/74 możliwe do zdobycia,
- II miejsce - "Zwinne sarny" - 66 punktów,
- III miejsce - "Dzika trójka" - 66 punktów (zadecydował czas przejścia gry).
Wszystkim Uczestniczkom i Uczestnikom gratulujemy wiedzy i determinacji, dziękując za to, że zechcieli spędzić sobotę z Biblioteką. Zapraszamy do udziału w kolejnych przedsięwzięciach i zachęcamy do skorzystania z bogatej oferty mobilnych gier stworzonych przez nas dla ustczan i turystów. Wystarczy pobrać na smartfon bezpłatną aplikację Action Track, zeskanować kod danej gry (dostępne w gablocie przed Biblioteką) i...dać się porwać przygodzie. Dzisiejsza gra również będzie dostępna do przejścia - już nie w ramach konkursu i niestacjonarnie, ale mamy nadzieję, że zapewni Wam tyle samo frajdy. Zapraszamy!

Złote Ust(k)a Złote Ust(k)a Złote Ust(k)a