Szanowna Pani / Szanowny Panie

Biblioteka Miejska w Ustce przetwarza Pani/Pana dane osobowe w zbiorach danych wynikających z obowiązku ich prowadzenia na mocy przepisów prawa.
Administratorem Danych jest Biblioteka Miejska w Ustce, 76-270 Ustka ul. Kopernika 22. W każdej sprawie dotyczącej Państwa danych osobowych można się skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych  – którym u Administratora jest Alicja Jachowicz za pośrednictwem adresu e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Podstawą prawną przetwarzania danych osobowych znajdujących się w zbiorach danych przetwarzanych przez Bibliotekę Miejską w Ustce jest art. 6 ust 1 lit. c Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Oznacza to, że Pani/Pana dane będą przetwarzane w celu wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze danych.
Pani/Pana dane mogą być przekazywane jedynie podmiotom mającym podstawę prawną otrzymania takich informacji.
Dane osobowe będą przetwarzane przez czas wskazany w przepisach prawa ze szczególnym uwzględnieniem ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do tych danych i ich sprostowania, a także prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy prawa.
Pani/Pana dane nie będą podlegały automatyzacji podejmowania decyzji oraz nie będą profilowane, a także nie są przekazywane do państw trzecich.

Pomysłowi, kreatywni, twórczy, wspaniali, fantastyczni, fenomenalni - to tylko garść synonimów, jakimi moglibyśmy wraz z bibliotecznym molem określić uczestników dzisiejszej mobilnej gry miejskiej "Złote Ust(k)a czyli znajdźmy wspólny język". Okazało się bowiem, że MŁODZI CZYTAJĄ i to jeszcze jak! Dzięki temu ich znajomość polszczyzny napawa radością i dumą.
Przewidywania dotyczące kapryśnej aury sprawdziły się - nie ma jednak tego złego... Przygotowany plan awaryjny pozwolił grze zaistnieć w warunkach stacjonarnych - dzięki czemu Uczestniczki i Uczestnicy mogli poznać nieznane dotychczas zakamarki Biblioteki i - co najpiękniejsze - skorzystać z pomocy księgozbioru podczas rozwiązywania zadań. Smartfony okazały się pomocne, lecz mimo to - ku pokrzepieniu serc naszych i uradowanego molika - to książki, czasopisma i stary, dobry zestaw "karteczka+ołówek" były najczęściej wybieranym zestawem ratunkowym. Graczki i Gracze, zmuszeni do porzucenia niechlujności czy skrótowości języka polskiego, typowej dla pisanych smsów, poradzili sobie doskonale - cyzelując wszystkie znaki diakrytyczne i interpunkcyjne. Wykazali kreatywność w rozwiązywaniu szarad, czym zachwycili kontrolerów gry. Zawzięta walka trwała do ostatnich chwil, molik obserwując finiszujących obgryzł paznokcie u wszelkich swych odnóży. Pokrzepieni zestawem "nieustraszonego polonisty" czyli - droŻDŻÓwkami i Herbatą - uczestnicy oczekiwali na werdykt. A ten głosił uroczyście, iż w czołówce zwycięzców mobilnej gry miejskiej "Złote Ust(k)a...", odbywającej się w ramach projektu #Młodzi Czytają 2.0, realizowanego w partnerstwie z Uniwersytetem Trzeciego Wieku, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury i Urzędu Miasta Ustka, uplasowały się zespoły:
- I miejsce - "Trójka" - 68 punktów/74 możliwe do zdobycia,
- II miejsce - "Zwinne sarny" - 66 punktów,
- III miejsce - "Dzika trójka" - 66 punktów (zadecydował czas przejścia gry).
Wszystkim Uczestniczkom i Uczestnikom gratulujemy wiedzy i determinacji, dziękując za to, że zechcieli spędzić sobotę z Biblioteką. Zapraszamy do udziału w kolejnych przedsięwzięciach i zachęcamy do skorzystania z bogatej oferty mobilnych gier stworzonych przez nas dla ustczan i turystów. Wystarczy pobrać na smartfon bezpłatną aplikację Action Track, zeskanować kod danej gry (dostępne w gablocie przed Biblioteką) i...dać się porwać przygodzie. Dzisiejsza gra również będzie dostępna do przejścia - już nie w ramach konkursu i niestacjonarnie, ale mamy nadzieję, że zapewni Wam tyle samo frajdy. Zapraszamy!

 
Złote Ust(k)a Złote Ust(k)a Złote Ust(k)a
Złote Ust(k)a Złote Ust(k)a Złote Ust(k)a
Złote Ust(k)a Złote Ust(k)a Złote Ust(k)a
Złote Ust(k)a Złote Ust(k)a Złote Ust(k)a
Złote Ust(k)a Złote Ust(k)a Złote Ust(k)a
Złote Ust(k)a Złote Ust(k)a Złote Ust(k)a
Złote Ust(k)a Złote Ust(k)a Złote Ust(k)a
Złote Ust(k)a Złote Ust(k)a Złote Ust(k)a
Złote Ust(k)a Złote Ust(k)a Złote Ust(k)a
Złote Ust(k)a Złote Ust(k)a Złote Ust(k)a
Złote Ust(k)a Złote Ust(k)a Złote Ust(k)a
Złote Ust(k)a Złote Ust(k)a Złote Ust(k)a
Złote Ust(k)a Złote Ust(k)a Złote Ust(k)a
Złote Ust(k)a Złote Ust(k)a Złote Ust(k)a
Złote Ust(k)a Złote Ust(k)a Złote Ust(k)a

Odnośnik do Biuletynu Informacji Publicznej Biblioteki Miejskiej

Odnośnik do strony internetowej Muzeum Historii Polski

Odnośnik do strony internetowej poświęconej projektowi Muzeum Historii Polski Patriotyzm Jutra
Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra"

Odnośnik do strony internetowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Projekty dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Odnośnik do Instytutu Książki

Odnośnik do Programu Dyskusyjnych Klubów Książki

Odnośnik do Biblioteki Narodowej

Odnośnik do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
Zakup nowości książkowych zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Odnośnik do strony internetowej miasta Ustka

Odnośnik do strony internetowej Usteckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Odnośnik do Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix

Odnośnik do serwisu informacyjnego Głosu Pomorza

Goniec Ustecki

Odnośnik do strony internetowej Polskiego Radia Koszalin

Odnośnik do profilu Facebook biblioteki

EMPEC Spółka z o.o. w Ustce


Usteckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.


WODOCIĄGI USTKA Sp. z o.o.


Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Ustce


"Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Ustce


Bank Spółdzielczy w Ustce

Biblioteki Cyfrowe

Odnośnik do Biblioteki Cyfrowej Polona

Odnośnik do Bałtyckiej Biblioteki Cyfrowej