Pomysłowi, kreatywni, twórczy, wspaniali, fantastyczni, fenomenalni - to tylko garść synonimów, jakimi moglibyśmy wraz z bibliotecznym molem określić uczestników dzisiejszej mobilnej gry miejskiej "Złote Ust(k)a czyli znajdźmy wspólny język". Okazało się bowiem, że MŁODZI CZYTAJĄ i to jeszcze jak! Dzięki temu ich znajomość polszczyzny napawa radością i dumą.
Przewidywania dotyczące kapryśnej aury sprawdziły się - nie ma jednak tego złego... Przygotowany plan awaryjny pozwolił grze zaistnieć w warunkach stacjonarnych - dzięki czemu Uczestniczki i Uczestnicy mogli poznać nieznane dotychczas zakamarki Biblioteki i - co najpiękniejsze - skorzystać z pomocy księgozbioru podczas rozwiązywania zadań. Smartfony okazały się pomocne, lecz mimo to - ku pokrzepieniu serc naszych i uradowanego molika - to książki, czasopisma i stary, dobry zestaw "karteczka+ołówek" były najczęściej wybieranym zestawem ratunkowym. Graczki i Gracze, zmuszeni do porzucenia niechlujności czy skrótowości języka polskiego, typowej dla pisanych smsów, poradzili sobie doskonale - cyzelując wszystkie znaki diakrytyczne i interpunkcyjne. Wykazali kreatywność w rozwiązywaniu szarad, czym zachwycili kontrolerów gry. Zawzięta walka trwała do ostatnich chwil, molik obserwując finiszujących obgryzł paznokcie u wszelkich swych odnóży. Pokrzepieni zestawem "nieustraszonego polonisty" czyli - droŻDŻÓwkami i Herbatą - uczestnicy oczekiwali na werdykt. A ten głosił uroczyście, iż w czołówce zwycięzców mobilnej gry miejskiej "Złote Ust(k)a...", odbywającej się w ramach projektu #Młodzi Czytają 2.0, realizowanego w partnerstwie z Uniwersytetem Trzeciego Wieku, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury i Urzędu Miasta Ustka, uplasowały się zespoły:
- I miejsce - "Trójka" - 68 punktów/74 możliwe do zdobycia,
- II miejsce - "Zwinne sarny" - 66 punktów,
- III miejsce - "Dzika trójka" - 66 punktów (zadecydował czas przejścia gry).
Wszystkim Uczestniczkom i Uczestnikom gratulujemy wiedzy i determinacji, dziękując za to, że zechcieli spędzić sobotę z Biblioteką. Zapraszamy do udziału w kolejnych przedsięwzięciach i zachęcamy do skorzystania z bogatej oferty mobilnych gier stworzonych przez nas dla ustczan i turystów. Wystarczy pobrać na smartfon bezpłatną aplikację Action Track, zeskanować kod danej gry (dostępne w gablocie przed Biblioteką) i...dać się porwać przygodzie. Dzisiejsza gra również będzie dostępna do przejścia - już nie w ramach konkursu i niestacjonarnie, ale mamy nadzieję, że zapewni Wam tyle samo frajdy. Zapraszamy!

Złote Ust(k)a Złote Ust(k)a Złote Ust(k)a

Odnośnik do programu Równać Szanse