Gala Czytelnik Roku 2019 za nami. Wyróżniliśmy naszych najwierniejszych i najaktywniejszych czytelników. Kryterium wyboru była największa liczba wypożyczonych książek.

W kategorii czytające DZIECI I MŁODZIEŻ dyplom Czytelnika Roku 2019 i nagrody otrzymali:
Lea Bednarz (rekord 209 książek)
Jan Czechowicz
Aleksander Jagoda
Maja Gdyra
Maja Horbacz

W kategorii czytający DOROŚLI dyplom Czytelnika Roku 2019 i nagrody otrzymały Panie:
Bożena Kozniewski (rekord 290 książek)
Danuta Kobylińska
Bożena Zielińska
Krystyna Girsa

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom

Na spotkaniu zaprezentowaliśmy opowieść "Trzeba będzie" Thierrego Lenaina zilustrowaną przez Oliviera Taleca, z wykorzystaniem wywodzącego się z Japonii Papierowego Teatru Kamishibai. Wysłuchaliśmy również wyjątkowych utworów na fletni Pana i harmonijce ustnej, wykonanych przez Piotra Staszewskiego.

W 2019 r. usteccy czytelnicy wypożyczyli 41 889 książek i rekordową jak dotąd liczbę audiobooków. Zarejestrowaliśmy 2847 czytelników. Do Biblioteki zapisało się 516 nowych czytelników, co jest niewątpliwie sukcesem, na który wpływ miał m. in. realizowany w 2019 projekt Mała książka - wielki człowiek, zachęcający do czytania dzieciom od najmłodszych lat.
Kolejna Gala Czytelnik Roku za rok. Czytajmy!

Czytelnik Roku 2019 Czytelnik Roku 2019 Czytelnik Roku 2019

Kto jest prawdziwym przyjacielem? Po czym rozpoznać mądrego? Czy warto się przechwalać? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi w dowcipnych bajkach Ignacego Krasickiego, jednego z najwybitniejszych bajkopisarzy polskich, w których zwierzęta, rośliny i przedmioty zostały obdarzone cechami ludzkich charakterów.

spotkanie spotkanie spotkanie

Wtorkowe zajeciat
Planszoluby plakat

Everdell - tytuł przez nas długo wyczekiwany, zakupiony niedawno, a dzisiaj przetestowany i grało się świetnie, udało się też przetestować Nigdy w życiu i również była bardzo fajna zabawa. Ograliśmy także tytuły dobrze znane i lubiane m.in. Uno, Choinka, Przechlapane!, Lato z komarami.
Następne spotkanie już 6 marca w godz. 16-20. Do zobaczenia przy planszy!

Planszoluby Planszoluby Planszoluby