Tydzień temu, jako że wiosenna aura jest już dość mocno widoczna i odczuwalna, postanowiliśmy zrobić "Planszoluby z naturą" czyli pograć w Fotosyntezę, Rolników, Leśne duchy, Gaję... to był świetny plan. Tylko, że wczoraj przyszły do nas nowo zakupione gry i trochę wymiękliśmy przy jednej z najdziwniejszych gier w jakie kiedykolwiek graliśmy, ale o niej później. Spotkanie rozpoczęliśmy dość spokojnie od Podaj łapę, mogliśmy poznać też grę The Speicherstadt. Ogrywaliśmy także lubiane i dobrze znane - Tajemnicze Domostwo, Vudulhu, Eksplodujące kotki, Ex Libris, Totem, na stolik wrócił dawno niegrany Gloom. Na koniec zostawiliśmy sobie The Mind - i chociaż gra jest przewidziana dla 2-4 graczy, my w nią graliśmy w 7 osób i bawiliśmy się świetnie - miał miejsce syndrom "jeszcze jednej tury, tym razem na pewno się uda". Polecamy! Następne spotkanie już za 2 tygodnie, czyli 7 czerwca od 16-20. Do zobaczenia przy planszy!!

Planszoluby Planszoluby Planszoluby

FOTORELACJA ZE SPOTKAŃ

dixit dixit dixit

"Odkryj z nami, jak niezwykłe są zwykłe miejsca" (Joanna i Marcin Barnowscy) - to motto sygnuje nowe, rozszerzone wydanie "Twierdzy Ustka" autorstwa Marcina Barnowskiego. Podczas wczorajszego spotkania z Autorem mogliśmy poznać wiele interesujących szczegółów dotyczących samej książki, jak i towarzyszącej powstawaniu publikacji kwerendzie. Wizyty w niemieckich archiwach, badanie akt, znaczące odkrycia będące często dziełem przypadku - wszystkie one doprowadziły do wydania pięknie ilustrowanej, solidnej i interesującej publikacji. Zachęcamy do lektury!

Zdjęcia ze spotkania autorskiego z Marcinem Barnowskim Zdjęcia ze spotkania autorskiego z Marcinem Barnowskim Zdjęcia ze spotkania autorskiego z Marcinem Barnowskim

Biblioteczny Pokój Zagadek
Podwieczorek Konwersacyjny