Legimi - e-booki w Bibliotece

Legimi-plakat

SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI DLA DOROSŁYCH

Po raz kolejny spotkałyśmy się w nietypowych okolicznościach- mianowicie on-line. Dyskutowałyśmy o książce Juliana Barnesa „Zgiełk czasu”.

Jest to książka opowiadająca o losach wybitnego kompozytora rosyjskiego Dmitrija Szostakowicza. Autor pisze tę powieść w trzeciej osobie, więc mamy wrażenie że słuchamy przemyśleń samego bohatera.

Kolejnym zabiegiem jest podzielenie książki na trzy części odpowiadające ważnym wydarzeniom z życia kompozytora. Bohater książki próbuje odnaleźć się w Rosji stalinowskiej i próbuje przeżyć nie łamiąc swoich przekonań i próbując zostać niezależnym.

Rozmawiałyśmy o kulturze, na którą bardzo często ma wpływ totalitarna władza. Zastanawiałyśmy się nad ponadczasowością muzyki Szostakowicza jak i innych kompozytorów. Dyskutowałyśmy także o tym czy jednostka na dłuższą metę ma szansę uchronić siebie i swoje przekonania przez inwigilacją władzy.

Następne spotkanie odbędzie się 9 grudnia. Rozmawiać będziemy o książce Jojo Moyes „ Światło w środku nocy”.

Serdecznie zapraszamy do dołączenia chętne osoby do naszej grupy.

Pozdrawiamy

Weronika Głowacka, Monika Ogrodnik .

mkwc

WTORKI Z WILKAMI!!!

Czy kiedyś wpadliście na kogoś lub coś ? Oto kolejna propozycja „O wilku, który wypadł z książki”. Wślizgnął się do innej po drodze poznał księżniczki, dinozaury... i trafił do swojej bajki o „Czerwonym Kapturku”. To jest tak jak podróżowanie po literaturze... Spotykamy się za każdym razem z czymś /kimś innym. Tak tylko można z książkami !!!! A MY POLECAMY KSIĄŻKI

Zapraszamy do wypożyczeń książek po uprzednim kontakcie tel. 598 142 258 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lekcja biblioteczna z dnia 6 marca 2020 roku

Drodzy Czytelnicy!
Prosimy o zapoznanie się z informacją dotyczącą korzystania z usług Biblioteki podczas epidemii COVID-19

Nowe zasady