meble
MłodziCzytają plakat na warsztaty
Spotkanie autorskie z Elzbieta Wislawska
Planszoluby - plakat na spotkanie 19 października

Drodzy Czytelnicy! Od października przeszliśmy na nowy system biblioteczny, w związku z czym pojawił się nowy Internetowy Katalog Książek. Poniżej umieszczamy miniporadnik jak szukać i zamawiać w nim książki - krok po kroku.
Ze strony internetowej, z głównego menu, należy wybrać zakładkę - "KATALOG". Otworzy się ona w nowym oknie i przeniesie Was do Katalogu Książek.

Katalog MAK+

Tutaj trzeba wybrać opcję "wyszukiwanie zaawansowane" i z pola "Państwa" - zaznaczyć Polskę, następnie województwo, gminę, miasto, aż do sytuacji, którą prezentuje poniższy obraz. Pozwoli to Państwu szukać książek tylko w katalogu naszej Biblioteki (obecnie występuje sytuacja, że książki szukane są również w Bibliotece Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Lędowie - trwają prace, nad usunięciem tego błędu). Teraz wystarczy tylko wpisać: nazwisko autora lub tytuł poszukiwanej książki/audiobooka.

Katalog MAK+

Zamawiać i rezerwować książki mogą Państwo po dokonaniu rejestracji swojego konta. Opcja ta znajduje się po lewej stronie ekranu - przedstawiona na poniższym przykładzie. W celu założenia konta należy podać numer PESEL, a także numer karty bibliotecznej (znajduje się on na karcie, poniżej kodu kreskowego). Po wypełnieniu reszty formularza będą Państwo mogli logować się do katalogu, za pomocą stworzonego loginu i hasła, utworzonego w czasie rejestracji konta.

Katalog MAK+

Aby zarezerwować/zamówić interesującą Państwa pozycję, wystarczy jej poszukać w katalogu, następnie wybrać tę książkę oraz naszą bibliotekę z listy dostępnych i kliknąć okienko z literą "Z". Poniżej obrazkowy krok po kroku jak to wygląda, na przykładzie książki laureata Nagrody Nike 2018.

Katalog MAK+ Katalog MAK+

Odnośnik do programu Równać Szanse