Okładka książki Tytani - Meacham Leila

Teksas na początku XX wieku. Jego mieszkańcy wciąż podróżują konno, telefonu prawie nie znają, ale oto nadciąga wielka rewolucja przemysłowa, powstaną ogromne fortuny, trzeba będzie walczyć o przyszłość, a prawość zostanie poddana próbie. Jedni poniosą klęskę, inni staną się potężni na podobieństwo mitologicznych Tytanów. Na tle tych historycznych przemian amerykańskiego Południa nieodwracalnie splatają się losy dwojga niezwykłych ludzi, Samanthy Gordon, inteligentnej, uprzywilejowanej i pięknej dziedziczki ogromnego rancza hodowlanego Las Tres Lomas w pobliżu Fort Worth i Nathana Hollowaya, uroczego chłopca z farmy w północnym Teksasie.

W krótkim czasie zmiany ogarniają cały stan i tytani przemysłu albo się do nich szybko przystosują, albo upadną. Wpływowe rodziny Samanthy i Nathana toczą walkę o dominację w nowym świecie, a czytelnik z zapartym tchem śledzi losy bohaterów połączonych niewytłumaczalną więzią, która swój początek wzięła w rodzinnych sekretach i wstydzie, razem z nimi przeżywając miłość, stratę i zdradę.