Okładka książki Angielka - Webb Katherine

1958 rok. Joan Seabrook, świeżo upieczona archeolożka, spełnia marzenie swojego życia o wizycie w Arabii. Razem z narzeczonym Rorym przybywa z Anglii do starożytnego miasta Maskat. Próbując zapomnieć o osobistej tragedii, chce zbadać pustynny fort Jabrin i odnaleźć skarby, które ponoć w sobie kryje. Ale Oman to kraj zagubiony w czasie – surowy, pełen tajemnic i pogrążony w krwawym konflikcie, dlatego podróż do Jabrin może okazać się niemożliwa. Rozczarowanie Joan pogłębiają opowieści pionierki i odkrywczyni Maude Vickery, idolki z dzieciństwa, której dokonania rozpaliły fantazje i ambicje młodej archeolożki. Spotkanie z niezwykłą samotniczką Maud wywróci życie Joan do góry nogami. Obie kobiety mają swoje pragnienia i tajemnice, których muszą dotrzymać. W miarę jak ich przyjaźń się zacieśnia, Joan daje się wciągnąć w wir przygód, a gdy zaczyna się zastanawiać nad swoimi wyborami – i motywami Maude – jest już za późno. Joan zdaje sobie sprawę, że stała się pionkiem w podstępnej grze, która ma wyrównać dawne porachunki. Teraz musi opowiedzieć się po którejś ze stron i znaleźć sposób, żeby zatrzymać lawinę wydarzeń, którą sama wywołała, nim dojdzie do straszliwych konsekwencji. Czy dziewczyna, która opuściła Anglię dla tego pięknego, lecz niebezpiecznego miejsca, zdoła kiedykolwiek wrócić do domu?

Wystawa plakatw holu i Czytelni dla Dorosłych