Szanowna Pani / Szanowny Panie

Biblioteka Miejska w Ustce przetwarza Pani/Pana dane osobowe w zbiorach danych wynikających z obowiązku ich prowadzenia na mocy przepisów prawa.
Administratorem Danych jest Biblioteka Miejska w Ustce, 76-270 Ustka ul. Kopernika 22. W każdej sprawie dotyczącej Państwa danych osobowych można się skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych  – którym u Administratora jest Alicja Jachowicz za pośrednictwem adresu e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Podstawą prawną przetwarzania danych osobowych znajdujących się w zbiorach danych przetwarzanych przez Bibliotekę Miejską w Ustce jest art. 6 ust 1 lit. c Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Oznacza to, że Pani/Pana dane będą przetwarzane w celu wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze danych.
Pani/Pana dane mogą być przekazywane jedynie podmiotom mającym podstawę prawną otrzymania takich informacji.
Dane osobowe będą przetwarzane przez czas wskazany w przepisach prawa ze szczególnym uwzględnieniem ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do tych danych i ich sprostowania, a także prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy prawa.
Pani/Pana dane nie będą podlegały automatyzacji podejmowania decyzji oraz nie będą profilowane, a także nie są przekazywane do państw trzecich.

Okładka książki Wonder Woman. Zwiastunka wojny - Bardugo Leigh

Zostanie jedną z najsławniejszych bohaterek wszech czasów: WONDER WOMAN. Na razie jednak jest Dianą, księżniczką Amazonek, a jej walka dopiero się zaczyna… Marzy o tym, żeby zaimponować swoim legendarnym siostrom-wojowniczkom, ale kiedy wreszcie nadarza się ku temu okazja, odrzuca swoją szansę na zdobycie chwały, łamie święte prawo Amazonek i ryzykując wygnanie, ratuje życie śmiertelniczce. Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że Alia Keralis nie jest zwykłą dziewczyną. Może się jeszcze okazać, że swoim bohaterskim czynem Diana skazała cały świat na zagładę. A Alia? Alia chciała tylko wymknąć się spod skrzydeł nadopiekuńczego brata i spędzić jeden semestr na morzu. Nie zdaje sobie sprawy, że ktoś na nią poluje. Kiedy na pokładzie jej statku wybucha bomba, Alia – ocalona od śmierci przez dziewczynę obdarzoną niezwykłą siłą – musi zmierzyć się z makabryczną prawdą: jako Zwiastunka Wojny, potomkini niesławnej Heleny Trojańskiej, ma zapoczątkować na świecie erę tragedii i krwawych rzezi. Diana i Alia będą zmuszone stawić czoło całej armii wrogów – ludzkich i boskich; niektórzy będą chcieli przejąć władzę nad Zwiastunką Wojny, inni po prostu ją unicestwić. Jeżeli Diana z Alią chcą ocalić swoje światy, w tej wojnie będą musiały walczyć ramię w ramię.