Okładka książki Siła złego na jednego - Basztowa Ksenia, Iwanowa Wiktoria

Dużo magii, przygód i wartkiej akcji, okraszonej wyjątkowym humorem tak lubianym przez wszystkich miłośników rosyjskiej fantastyki. Diran dotrzymał swojej części przysięgi – drużyna dotarła do Zagubionej Świątyni. A skoro tak, można ze spokojnym sumieniem ruszyć do szkoły w Soelenie. Ostatecznie taki był cel, trzeba się przecież uczyć! Jednak to nie koniec przygód. Książę Ciemności spotyka po drodze swojego kuzyna, złotowłosego elfa, jeżdżącego na jednorożcu. Dopilnowanie dwóch urwipołciów to już niemal za wiele dla biednych Aeliniel i Szamita. Ogólnie: ratuj się kto może!

Okładka książki Miasteczko Midnight - Harris Charlaine

Wybierz się do niewielkiego teksańskiego miasteczka, do którego pasują jedynie obcy, w pierwszym tomie serii paranormal mystery autorstwa Charlaine Harris, czołowej autorki New York Timesa. Witajcie w Midnight, w Teksasie – miasteczku z wieloma zabitymi oknami i zaledwie kilkoma stałymi mieszkańcami, położonym na skrzyżowaniu Witch Light Road i drogi do Davy. To standardowe, niemal wymarłe miejsce. Stoi tam lombard, w którym mieszkają trzy osoby. Jedną z nich widuje się tylko w nocy. Jest restauracja, lecz ludzie, którzy się w niej zatrzymują, z reguły nie zagrzewają miejsca. Jest też nowy mieszkaniec, Manfred Bernardo, który chce tylko ciężko pracować i dopasować się do reszty. Ale Manfred ma też własny sekret...

Okładka książki Virion. Szermierz - Ziemiański Andrzej

Na życie Viriona i Niki czyha zbyt wielu wrogów, by ucieczka mogła trwać w nieskończoność. Obława jest coraz bliżej. Nieuchronnie zbliża się chwila ostatecznego rozstrzygnięcia, w której wszystkie intrygi i tajemnice ujrzą światło dzienne. Moment, w którym interesy Cesarstwa, Zakonu i Rady Czarodziejów zderzą się z nieposkromioną furią Szermierza Natchnionego broniącego jedynej istoty, która się dla niego liczy. Nadchodzi dzień ostatecznej próby, po której na zdeptanej, skrwawionej ziemi stać będzie tylko jeden człowiek. Albo upiór.

Okładka książki Gałęziste - Urbanowicz Artur

Nie wierz w nic, co widzisz, słyszysz… i w co do tej pory wierzyłeś. Jest taki dom, w którym nie chciałbyś spędzić nocy. Z jakiegoś powodu ciemność w nim jest inna. Jeszcze bardziej złowroga niż gdziekolwiek indziej. Jest takie jezioro, w którym mieszkają nieumarli. Ich przewaga nad Tobą jest prosta – oni nie potrzebują nabierać powietrza. Jest taki demon, o którym wolałbyś nie wiedzieć. Niematerialne uosobienie zła, przed którym nie sposób uciec. Jest takie miejsce, w którym znajdziesz ten dom. Miejsce, które skrywa też to jezioro, miejsce, w którym ten demon był od zawsze. To las. Las, w którym za nic w świecie nie chciałbyś się zgubić. Kiedy już raz do niego wejdziesz, nie pozwoli Ci wyjść. Jest taka historia, której nie chciałbyś poznać. Opowieść, która Cię zaintryguje, zaskoczy i przerazi do szpiku kości. Powieść grozy na baśniowych ziemiach Suwalszczyzny, z zaskakującym zakończeniem godnym mistrzów gatunku.

Okładka książki Wonder Woman. Zwiastunka wojny - Bardugo Leigh

Zostanie jedną z najsławniejszych bohaterek wszech czasów: WONDER WOMAN. Na razie jednak jest Dianą, księżniczką Amazonek, a jej walka dopiero się zaczyna… Marzy o tym, żeby zaimponować swoim legendarnym siostrom-wojowniczkom, ale kiedy wreszcie nadarza się ku temu okazja, odrzuca swoją szansę na zdobycie chwały, łamie święte prawo Amazonek i ryzykując wygnanie, ratuje życie śmiertelniczce. Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że Alia Keralis nie jest zwykłą dziewczyną. Może się jeszcze okazać, że swoim bohaterskim czynem Diana skazała cały świat na zagładę. A Alia? Alia chciała tylko wymknąć się spod skrzydeł nadopiekuńczego brata i spędzić jeden semestr na morzu. Nie zdaje sobie sprawy, że ktoś na nią poluje. Kiedy na pokładzie jej statku wybucha bomba, Alia – ocalona od śmierci przez dziewczynę obdarzoną niezwykłą siłą – musi zmierzyć się z makabryczną prawdą: jako Zwiastunka Wojny, potomkini niesławnej Heleny Trojańskiej, ma zapoczątkować na świecie erę tragedii i krwawych rzezi. Diana i Alia będą zmuszone stawić czoło całej armii wrogów – ludzkich i boskich; niektórzy będą chcieli przejąć władzę nad Zwiastunką Wojny, inni po prostu ją unicestwić. Jeżeli Diana z Alią chcą ocalić swoje światy, w tej wojnie będą musiały walczyć ramię w ramię.

Link do filmu:
FILM