Szanowna Pani / Szanowny Panie

Biblioteka Miejska w Ustce przetwarza Pani/Pana dane osobowe w zbiorach danych wynikających z obowiązku ich prowadzenia na mocy przepisów prawa.
Administratorem Danych jest Biblioteka Miejska w Ustce, 76-270 Ustka ul. Kopernika 22. W każdej sprawie dotyczącej Państwa danych osobowych można się skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych  – którym u Administratora jest Alicja Jachowicz za pośrednictwem adresu e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Podstawą prawną przetwarzania danych osobowych znajdujących się w zbiorach danych przetwarzanych przez Bibliotekę Miejską w Ustce jest art. 6 ust 1 lit. c Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Oznacza to, że Pani/Pana dane będą przetwarzane w celu wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze danych.
Pani/Pana dane mogą być przekazywane jedynie podmiotom mającym podstawę prawną otrzymania takich informacji.
Dane osobowe będą przetwarzane przez czas wskazany w przepisach prawa ze szczególnym uwzględnieniem ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do tych danych i ich sprostowania, a także prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy prawa.
Pani/Pana dane nie będą podlegały automatyzacji podejmowania decyzji oraz nie będą profilowane, a także nie są przekazywane do państw trzecich.

Okładka książki 24 godziny. Coś się dzieje na budowie! - Teckentrup Britta

Twoje dziecko „przeczyta” tę książkę wiele razy – i zawsze znajdzie w niej coś nowego.

To jedna z pierwszych książeczek w życiu dziecka – do wspólnego czytania (króciutkie teksty, opisujące co o której godzinie dzieje się na budowie) i samodzielnego lub wspólnego oglądania wciąż na nowo. Duży format i grube tekturowe zaokrąglone karty książki świetnie sprawdzają się podczas wielokrotnej lektury. Budowy znają dzieci na całym świecie, ale rzadko mają okazję zajrzeć na jej teren. A tam przecież dzieje się tyle ciekawych rzeczy – czasem nawet po zapadnięciu zmroku…

To książka do wyszukiwania, napisana tak, by budzić ciekawość, wypełniona wielkimi ilustracjami, na których aż roi się od szczegółów. Sposobów na jej czytanie może być bardzo wiele, a każdy z nich poszerza słownictwo dziecka, wyrabia spostrzegawczość, pozwala poznawać świat, uczy, rozwija wyobraźnię; a także bawi. Bohaterowie tej książki są naprawdę niezwykli – jeże, borsuk, niedźwiedź i nawet świnie pracują tu w najlepszej komitywie. A po całym terenie chodzą wszędobylskie koty. Ponieważ to kolejna książka z cyklu "24 godziny", po wizycie w porcie niektóre dzieci już znają rodzinę Zająców z babcią Długouchą na czele. Spotkają ich wszystkich i w tej książce.

O książkach tego typu trzeba powiedzieć jedno - "czytanie niejedno ma imię". Przy niej wystarczy położyć się wygodnie - na przykład na dywanie i... wyszukiwać ulubione postacie, opowiadać, pytać i odgadywać, dotykać bez ograniczeń, a więc korzystać na całego. I na wesoło.