Okładka książki 24 godziny. Coś się dzieje na budowie! - Teckentrup Britta

Twoje dziecko „przeczyta” tę książkę wiele razy – i zawsze znajdzie w niej coś nowego.

To jedna z pierwszych książeczek w życiu dziecka – do wspólnego czytania (króciutkie teksty, opisujące co o której godzinie dzieje się na budowie) i samodzielnego lub wspólnego oglądania wciąż na nowo. Duży format i grube tekturowe zaokrąglone karty książki świetnie sprawdzają się podczas wielokrotnej lektury. Budowy znają dzieci na całym świecie, ale rzadko mają okazję zajrzeć na jej teren. A tam przecież dzieje się tyle ciekawych rzeczy – czasem nawet po zapadnięciu zmroku…

To książka do wyszukiwania, napisana tak, by budzić ciekawość, wypełniona wielkimi ilustracjami, na których aż roi się od szczegółów. Sposobów na jej czytanie może być bardzo wiele, a każdy z nich poszerza słownictwo dziecka, wyrabia spostrzegawczość, pozwala poznawać świat, uczy, rozwija wyobraźnię; a także bawi. Bohaterowie tej książki są naprawdę niezwykli – jeże, borsuk, niedźwiedź i nawet świnie pracują tu w najlepszej komitywie. A po całym terenie chodzą wszędobylskie koty. Ponieważ to kolejna książka z cyklu "24 godziny", po wizycie w porcie niektóre dzieci już znają rodzinę Zająców z babcią Długouchą na czele. Spotkają ich wszystkich i w tej książce.

O książkach tego typu trzeba powiedzieć jedno - "czytanie niejedno ma imię". Przy niej wystarczy położyć się wygodnie - na przykład na dywanie i... wyszukiwać ulubione postacie, opowiadać, pytać i odgadywać, dotykać bez ograniczeń, a więc korzystać na całego. I na wesoło.

Odnośnik do programu Równać Szanse

Odnośnik do Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności