Okładka książki Borelioza - Grzeszczuk Anna, Zajkowska Joanna M.

Wydanie drugie, rozszerzone o najnowsze dane epidemiologiczne oraz zakres leczenia choroby. Publikację wzbogacono o nowy materiał ilustracyjny związany z klinicznymi aspektami choroby. W drugiej części książki szczegółowo opisano postacie zakażeń dotyczące skóry, układu kostno-stawowego, mięśnia sercowego, siatkówki i naczyniówki, układu nerwowego oraz różnicowanie przypadków. Materiał ten został stworzony na podstawie wieloletniego klinicznego doświadczenia autorek, które w osobnym rozdziale odpowiadają również na najczęściej zadawane pytania lekarzy. Choroby przenoszone przez kleszcze stanowią istotny problem medyczny ze względu na zwiększającą się zachorowalność. Jednocześnie istnieją ugruntowane mity dotyczące samego zakażenia, leczenia i następstw. Borelioza z Lyme jest najczęstszą chorobą wśród zakażeń odkleszczowych. W porę rozpoznana i prawidłowo leczona jest w pełni uleczalna. Nie można jej uważać za przyczynę wszystkich objawów i zespołów chorobowych o niewyjaśnionej etiologii. Książka przygotowana z myślą o praktykujących lekarzach i klinicystach. Treść zainteresuje również personel medyczny oraz ambitnych pacjentów chcących poznać charakterystyczne aspekty choroby.

Odnośnik do programu Równać Szanse

Odnośnik do Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności